Uluslararası Sendikalar Federasyonu IUF'in Hotel, Restaurant, Catering ve Turizm (HRCT) Sendikalar Kurulu Toplantısı 14-15 Ekim 2019 Tarihlerinde ABD’nin Boston Şehrinde Düzenlendi.

IUF işbirliği ve UNITE HERE sendikası ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI katıldı. Toplantıda Amerika, Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerinden katılan birçok sendika temsilcisi ile bu ülkelerde turizm sektöründe çalışan işçilerin yaşadığı güncel sorunlar, yeni teknolojinin gelmesiyle oluşan iş kayıpları ve bununla ilgili alınması gereken önlemler, işyerinde cinsel istismar ve alınması gereken önlemler ve bununla ilgili yürütülen kampanyalar, dünya çapında sürdürülebilir ve adil bir turizm sektörü için uluslararası standart ve yürütülmekte olan faaliyetler ele alındı.

Genel Başkanımız Sn. Cemail Bakındı, IUF Başkan Yardımcısı ve Arjantin UTGHRA Turizm Sendikası Genel Mali Sekreteri ve HRCT Kurulu Başkanı Sn. Norberto Latorre, ve İtalya Turizm Sendikaları Filcams CGİL Uluslar arası Koordinatörü Sn. Gabriele Guglielmi ile UNİTE Here sendikasında örgütlü bulunan ve bir yıldır Toplu İş Sözleşmesinde anlaşmaya varılmadığı için greve çıkan Battery Wharf Hotel işçileriyle dayanışma eylemine katıldılar.