Toleyis, İşçileri Ve Üyeleriyle Gurur Duyuyor..

Değerli Üyelerimiz;

Tüm dünyayı savaştan beter etkileyen görünmeyen düşman, corona virüsle mücadelenin inşallah sonuna geliyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımızı, Sayın Sağlık Bakanımızı ve Bilim Kurulu ile canlarını feda etme pahasına bu görünmeyen düşmanla mücadele eden Doktorlarımızı, Hemşirelerimizi ve tüm sağlık görevlilerini en kalbi duygularla selamlıyor ve alkışlıyorum.

Bu krizden en çok etkilenen sektörümüzde 900 bin kişi 2 aydır çalışmamaktadır. 15 bin sendikamız üyesi de bu süreçte mağdur olmuştur. Bazı işyerleri kısa dönem çalışmayla mağduriyeti gidermeye çalışmıştır.

Ancak üzücü olan şudur ki azda olsa bazı işyerleri işçilerimize ücretsiz izin hakkını kullanmıştır. Bu süreçte elimizdeki imkanlar dahilinde işverenlerle yaptığımız görüşmelerle, müspet katkılar sağladığımıza inanıyoruz.

Hem işyerlerimiz hem çalışanlarımız, Turizm sezonu nedeni ile en az 3 aylık süreyi kaybetmiştir. Ülkemizin milyarlarca döviz girdisi yok olmuştur.

Şimdi corona virüsle mücadelenin disiplinli bir şekilde devam ettirilerek, Turizm sezonunun başlatılması, başta uçak seferleri ile seyahat serbestisinin getirilmesini bekliyoruz.

İnşallah önce Ramazan Bayramını, hemen sonra da corona virüsünü yenmenin bayramını yapacağız.

Hepinizin bildiği gibi virüsle mücadelede Kredi Yurtlar Kurumumuz, Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız ile Bakan Yardımcılarımız ve tüm Yöneticileriyle başarılı bir konaklama görevini yerine getirmiştir.

Bu sürece, üyesi olmaktan gurur duyduğumuz Türk-İş Konfederasyonumuza bağlı tüm Sendikalarımız, çok sayıda otelde sağlık çalışanlarımızı konaklatarak destek vermiştir.

Özellikle Kredi Yurtlarda çalışan üyelerimizi bir kez daha kutluyorum. Toleyis, sizlerle gurur duyuyor.

Sizlere bu süreçte, Toplu İş Sözleşmesi ile kazandırdığımız haklarınız tam olarak ödendi.

Nisan ayı ücretlerini, her türlü sosyal yardımınızı, yine tam olarak 30 günlük ikramiyenizi, 888,73 TL. Ek Ödemeniz ile 22 Mayıs’ta 13 günlük ilave tediyenizi alacaksınız.

696 KHK ile Taşerondan kadroya geçen işçi kardeşlerimizden her gün 300 civarında işçi sendikamıza üye olmaktadırlar. Bugünkü sayımız 12.000’e yaklaşmaktadır.

Bütün samimiyetimle söylüyorum ve buna inanmanızı istiyorum;

Keşke sizler de bu hakları alabilseydiniz,

Keşke bu mübarek bayramı hep birlikte daha mutlu kutlayabilseydik,

Ancak birlikte olacağımız, 1 Kasım 2020 tarihine birlikte gireceğiz.

Toleyis Sendikası, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne ve işçi haklarının, üyelerimizin haklarının önüne hiçbir şeyi koymamıştır.

Sendikamız, tüm üyelerimizin, siyasi tercihlerine, dini inançlarına, giyim kuşam ve yaşam tarzlarına, özgürlüğüne, düşüncelerini ifade etmelerine saygı duymuş ve bundan sonra da saygı duymaya devam edecektir.

Hala bazı korsan sendika yöneticileri asılsız saldırılarını sürdürmeye devam etmektedir.

Sizlerin, Toleyis Sendikasına üye olmanız nedeniyle panikle ne yaptıklarını bilmemektedirler. Bize verdikleri tam destek nedeniyle üyelerimizi ve taşerondan kadroya geçen ve sendikamıza üye olarak, bize daha çok destek ve moral veren kardeşlerimizi saygıyla selamlar, en derin şükranlarımı sunarım.

BUNDAN SONRA HEP BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ

SİZLERLE GURUR DUYUYORUM

YAŞASIN TOLEYİS ÜYESİ

İŞÇİLERİN HAKLI VE GURURLU MÜCADELESİ

ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.


Sevgi ve Saygılarımla,

CEMAİL BAKINDI
TOLEYİS SENDİKASI
GENEL BAŞKANI