TOLEYİS EFFAT Turizm Sektörü Genel Kurulu’na Katıldı

Avrupa Gıda, Tarım ve Turizm Sendikaları Federasyonu EFFAT`ın düzenlemiş olduğu  "Ulusötesi Otel ve Restoran Zincirlerinde Meydana Gelen Mülkiyet Değişimi ve Bunun Sektörde Çalışan İşçilere Etkisi" konulu konferans ve EFFAT Turizm Sektörü 10. Genel Kurulu 8-9 Ekim 2012 tarihleri arasında İrlanda`nın Dublin kentinde yapıldı.           

Konferansa ve Genel Kurul`a sendikamız Toleyis`i temsil etmek üzere Toleyis Ege Bölge Şubesi Başkanı Sayın Habib Karakuş ve Grand Plaza Gıda, Otelcilik ve Turizm A.Ş. işyeri sendika temsilcilerimiz Sayın Taner Ay ile Sayın Taki Albayrak da katıldılar.

Toplantıda "Ulusötesi Otel Zincirleri", "İrlanda`daki Adil Otel Deneyimleri" ve "Avrupa`da Turizm Sektöründe Cinsiyet Eşitliği" gibi çeşitli konularda sunumlar yapıldı ve katılımcılar kendi ülkelerinde yaşadıkları deneyimleri paylaştılar. Ayrıca 2011-12 döneminde Avrupa`da turizm sektöründe yaşanan en başarılı deneyimler de dile getirildi ve konu üzerinde tartışmalar yürütülerek 2013 yılında öncelik verilmesi gereken alanlar belirlendi. Genel Kurul çalışmalarının tamamlanması ile toplantı sona erdi.