Sendikamız 14 – 15 Ağustos 2020 Tarihlerinde Antalya’da T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Toplu İş Sözleşmesi Toplantısı Düzenledi.

Sendikamız 14 – 15 Ağustos 2020 tarihlerinde Antalya’da kardeş sendika T.Haber-İş Sendikası Otelinde T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Toplu İş Sözleşmesi Toplantısını, Genel Başkanımız Sayın Cemail BAKINDI başkanlığında, Genel Yönetim Kurulu Üyeleri, Bölge Şube, Şube Başkanları ve Yöneticileri, Bölge Temsilcileri, Uzmanlar, İl Temsilcileri ve İşyeri Sendika Temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Toplantının açılışını, Genel Merkez TİS ve Teşkilat Müdürü Sn. Hülya ÖZDEMİR gerçekleştirerek, katılımcıları takdim etti ve katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Toplantının birinci gününde 14.08.2020 tarihinde, Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI katılımcılara hitap etti. BAKINDI, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve bağlı işyerlerinde çalışan sendikamız üyelerine Hak-İş Konfederasyonuna bağlı sendikalar tarafından sendikamızdan istifa etmeleri ve kendilerine üye olmaları yönünde yapılan baskı ve tehditlere rağmen, örgütlenme mücadelesinde TOLEYİS Sendikamızın arkasında dim dik durduklarından ve sendikal mücadelelerinden dolayı başta Kadın Temsilciler olmak üzere, tüm İl Temsilcilerine, İşyeri Sendika Temsilcilerine, Üyelerimize, Spor Bölümünde çalışan işçilere, ayrıca 696 KHK ile taşerondan kadroya geçen işçi kardeşlerimize teşekkürlerini sundu.

696 KHK ile taşerondan kadroya geçen işçilere, 01 Kasım 2020 tarihinden itibaren Güvenlik-İş, Hizmet-İş, Enerji-İş işkolunun sona ereceğini ve sadece 18 No’lu işkolunun olacağını, yürürlükte olan Toplu İş Sözleşmemizden yararlanmaya başlayacaklarını ifade etti. Kendilerini yanlış bilgilendiren,  yönlendiren korsan sendikalara itibar etmemelerini ve korsan sendikaların sona ereceğini vurguladı. 696 KHK ile taşerondan kadroya geçen işçilere, TOLEYİS’e üye olarak gücümüze güç kattıklarından ve yapmış oldukları çalışmalardan, katkılarından dolayı kendilerini tebrik etti. 

BAKINDI, “Örgütlenme sürecinde sizlere yönelik yürütülen baskıların nasıl boşa çıktığını, hak mücadelesinde bir adım dahi geri atmadığınızı yaşayarak gördük. Örgütlenme zaferi, siz değerli işçilerin eseridir. Bundan sonra, Toleyis Sendikası, sizlerle daha güçlü ve bilinçli bir şekilde mücadelesine devam edecektir. Sizlerin gerçek yuvası TOLEYİS Sendikası’dır.” diyerek, sözlerini tamamladı.

Ardından, sendikamıza ev sahipliği yapan kardeş sendika T. Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Sn. Veli SOLAK’a teşekkürlerini sundu.

Daha sonra T.Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Sn. Veli SOLAK söz aldı. SOLAK, başta Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI olmak üzere Toleyis Sendikasını, otellerinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Toplu İş Sözleşmesi çalışmalarında başarılar diledi.

Ardından, T.C. Gençlik Spor Bakanlığı ve bağlı işyerlerinde çalışan sendikamız üyeleri adına, İl Temsilcilerimiz Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI’ya ve Genel Yönetim Kurulu Üyelerine Plaket ve hediyelerini takdim ettiler. BAKINDI, İl Temsilcilerimize nazik düşüncelerinden dolayı teşekkür etti.

Toplantının ikinci gününde 15.08.2020 tarihinde T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı 01.01.2021 – 31.12.2022 dönemini kapsayacak Toplu İş Sözleşmesi Teklif Taslağı hazırlık çalışmalarına başlandı.

Sendikamız üyelerine yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi Teklif Taslağında yer almasını istedikleri taleplerini ve yürürlükte bulunan Toplu İş Sözleşmesinin uygulanmasında yaşanılan sıkıntıları iletmeleri için katılımcılara söz hakkı verildi.

Sendikamız üyelerinden ve Spor Bölümünde çalışan Antrenör, Gençlik Liderleri, Spor Hocaları ve 696 KHK ile taşerondan kadroya geçen işçiler, idari ve mali konularda taleplerini sundular.

Yöneltilen talepler üzerinde değerlendirmelerde bulunuldu. Gelen sorular cevaplanarak bilgilendirildiler.

Katılımcılar, Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI’ya, Genel Yönetim Kurulu Üyelerine, Bölge Şube, Şube Başkanları ile Yöneticilerine, Bölge Temsilcilerine ve Yetkililere işyerlerinde yaşanılan problemler ve talepler ile ilgili kendilerini aydınlattıkları için teşekkürlerini sundular ve toplantıya son verildi.