Konya ve Havalisi Şube 1. Olağan Genel Kurulu 28 Ağustos 2021 Tarihinde Saat 10:00’da Toplandı.

Konya ve Havalisi Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’na başlamadan önce Sendikamızın tarihçesi ile ilgili belgesel filmi yayınlandı.

Genel Kurul’un Açılış Konuşmasını TİS Ve Teşkilat Dairesi Şefimiz Sn. Elmas AKKABA gerçekleştirdi. Sn. AKKABA; ekseriyetin temin edildiğini, yasal bir engelin olmadığını ifade ederek, kongreyi açtı. Başkanlık Divanının oluşturulmasına ilişkin teklifi kongreye sundu. Divanın teşkiline ilişkin teklif oy birliğiyle kabul edildi. Divan Başkanlığına Cemail BAKINDI, Divan Başkan Yardımcılığına Ali ŞAHİN, Katip Üyeliklerine Nermin KARABULUT ve Saliha AYDIN seçildi.

Daha sonra, KURUCU ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve TÜM ŞEHİTLERİMİZ için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 

Ardından konuşmalarını yapmak üzere Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI kürsüye davet edildi. Sn. Bakındı; Toplu iş sözleşmesini 696 KHK ile kadroya geçirilen işçiler ile birlikte yaptık. Sendikacılık kibirli bir iş değildir. İdeolojik ve yandaş bir sendika olmadık. Tek yandaşımız işçilerimiz ve hakları oldu. 1977 yılında kurulan sendikamızı bugünlere birlikte getirdik. TOLEYİS olarak Ay yıldızlı bayraktan başkasını kabul etmedik. Destek verdiniz bugün 40 binlere ulaştık. Yaptığımız mücadeleyle ücretlerimiz iyi bir yere gelecektir. Biz vergide ve her konuda adalet istiyoruz. Vergide adaletin sağlanması bütün çalışanların ortak talebi olmalıdır. Birbirimizi sevmeli, saygı duymalı ve birlikte vergideki adaletsizliği yok etmeliyiz. 30 günlük kıdem tazminatından da geri adım atmayacağız. Bizim tek isteğimiz sizlerin mutlu olması ve hak ettiğiniz ücretleri almanızdır. Bir olalım, birlik olalım ve asla haklarımızdan vazgeçmeyelim. Konya’da ilk genel kurulumuzu gerçekleştirdik. Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI, göreve gelecek olan arkadaşlarımıza başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

Türk-İş Konya İl Temsilcisi ve Tarım-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Abdülkadir Tamak konuşmasında 696 KHK ile işçilerin kadroya alınmasını Türk-İş’in mücadelesiyle gerçekleştirildiğini ifade ederek, “ Sendika olarak taşeron işçilerimizin kadroya alınmasında bir mücadele verdik ve kadroya alınmasını sağladık. Taşeron işçilerimizin kadroya alınması Türk-İş ve sendikamızın bir başarısıdır. TOLEYİS’ in Konya şubesinin açılmasından dolayı genel başkana teşekkür ediyorum. Genel kurulun Konya ya ve ülkemize hayırlar getirmesini dilerken, göreve gelecek olan arkadaşlara da başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, Sendika Yönetim, Denetim, Disiplin Kurul’larına adayların tespiti için süre verdi.

Adaylık müracaatları geldikten sonra, Genel Kurul delegelerine müracaat eden adaylıklar okundu ve oy pusulası belirlendi.

Basılan oy pusulaları Seçim Kuruluna teslim edilerek Genel Kurulun seçimler kısmına geçildi.

Konya ve Havalisi Şubemizin 28.08.2021 tarihinde yapılan 1. Olağan Genel Kurul’unda, Şube Başkanlığına Uğur Ülker seçildi.

TOLEYİS Konya İl Temsilcisi Kasım Mut , “ TOLEYİS’ in Konya ve Havalisi şube başkanlığı görevimi kendi isteğimle Uğur Ülker kardeşime devrediyorum. Aday değilim. Sizlerle mücadeleye birlikte yaptık. Allah’a şükürler olsun ki hem mücadeleyi kazandık. Sizlerin haklarını koruduk. Bundan böyle TOLEYİS’ in Konya İl Temsilciliği göreviyle Uğur kardeşimle birlikte sizlere daha iyi hizmet sunmaya çalışacağız. Bana verdiğiniz destek dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allahtan ülkemizin ve biz işçilerin birlik ve beraberliğini korumasını dileyerek, göreve gelecek olan arkadaşlarıma da başarılar diliyorum” şeklinde konuştu ve görevi kendi isteği ile Uğur Ülker’e devretti.

 

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

ŞUBE BAŞKANI                         : UĞUR ÜLKER

ŞUBE SEKRETERİ                       :M. ALİ YILDIRIM

ŞUBE MALİ SEKRETERİ              :MUSTAFA ÖZ

ŞUBE TEŞKİLAT SEKRETERİ       :ABDURRAHİM AKSOY

ŞUBE EĞİTİM SEKRETERİ           :PINAR BOZTEPE

 

Türk-iş İl Temsilcisi ve Tarım-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Sn. Abdülkadir TAMAK, Sağlık-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Sn. Recep KAPLAN, Tes-İş Eski Genel Başkan Yardımcısı Sn. Mehmet SOLAK, Güvenlik-İş Ankara Bölge Başkanı Sn. Oğuzhan BOZTAN’a Kongremize katılım sağladıkları için teşekkür ederiz.

 

Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik eder, sendikamıza ve işçi sınıfına hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarında başarılar dileriz.