Karadeniz Şube 1. Olağan Genel Kurulu 06 Temmuz 2019 Tarihinde Saat 10:00’da Toplandı.

Karadeniz Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’na başlamadan önce Sendikamızın 40. Yıl Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle, Toleyis’in, Sendikamızın kurucusu ve Genel Başkanı Sn. Cemail BAKINDI ile 40 yıllık onurlu yürüyüşünü içeren tanıtım filmi yayınlandı.

Genel Kurul’un Açılış Konuşmasını Karadeniz Şube Başkanımız Sn. Ahmet YAMAN gerçekleştirdi. Sn. YAMAN; Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulunarak tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu. Ardından Başkanlık Divanının oluşturulmasına ilişkin teklifi kongreye sundu. Divanın teşkiline ilişkin teklif oy birliğiyle kabul edildi. Divan Başkanlığına Cemail BAKINDI, Divan Başkan Yardımcılığına Yusuf KUTLU, Katip Üyeliklerine Büşra AKTAŞ ve Hilal SÖNMEZ seçildi.

Daha sonra, Büyük ATATÜRK ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Ardından konuşmalarını yapmak üzere Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI kürsüye davet edildi. Sn. Bakındı; Katılımcıları selamlayarak duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülke olarak birlik ve beraberlikle mücadele etmenin önemine değindi ve bu şekilde sorunların üstesinden gelinebileceğini, birlik olunduğu takdirde ve elele vererek tüm sorunlara göğüs gerebileceğimizden bahsetti. Ayrıca Sn. Bakındı, kıdem tazminatı fonu ile ilgili değerlendirmede bulundu. İşçinin güvencesi olan kıdem tazminatı haklarına hiçbir şekilde dokunulmaması gerektiğini vurguladı. Sn. Bakındı; kadınların iş hayatındaki yeri ve önemine değindi, son olarak “hepimizin insanca yaşayabileceği bir dünya bir Türkiye diler, hepinizi sağlık ve mutlulukla selamlar, saygılarımı sunarım” diyerek sözlerini noktaladı.

Ardından Eski Türk-İş Mali Sekreteri Sn. Enver TOÇOĞLU, Olağan Genel Kurul’un en iyi şekilde geçmesi temennisinde bulunarak, Toleyis Ailesine teşekkürlerini sundu.

Daha sonra, değerli misafirlerimiz takdim edildi. Ardından kongreye katılamayıp başarı dileklerinde bulunanların telgrafları okundu.   

Ardından, Karadeniz Bölge Sorumlumuz Sn. Şaban DEMİRCİ, söz alarak; Genel kurulun hayırlı olması temennisinde bulundu ve katılan herkese teşekkürlerini sundu.

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, Sendika Yönetim, Denetim, Disiplin Kurul’larına adayların tespiti için süre verdi.

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, daha önce delegelere gönderilmiş olan Faaliyet ve Denetim Kurulu Raporları, Genel Kurulun oylarına sunuldu. Söz alan olmadı, oylama yapıldı ve oybirliğiyle kabul edildi.

Adaylık müracaatları geldikten sonra, Genel Kurul delegelerine müracaat eden adaylıklar okundu ve oy pusulası basılması için matbaaya gönderildi. 

Kurulların ibrasına geçildi. Kurullar, oy birliğiyle ibra edildi.

Basılan oy pusulaları Seçim Kuruluna teslim edilerek Genel Kurulun seçimler kısmına geçildi.

Karadeniz Şubemizin 06.07.2019 tarihinde yapılan 1. Olağan Genel Kurul’unda, Şube Başkanlığına Ahmet YAMAN seçildi.

 

 

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

ŞUBE BAŞKANI                                                       :    AHMET YAMAN 

ŞUBE SEKRETERİ                                                    :   DURSUN ORUÇ

ŞUBE MALİ SEKRETERİ                                          :    ŞEREF YILDIZ   

Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik eder, sendikamıza işçi sınıfına hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarında başarılar dileriz.