Gönen Gürses Gazetesi / 28.11.2017 / Gönen Kaplıcalarında Grev Kararı

190 Civarında Çalışanı Bulunan, 130 Küsür Sendikalı İşçisi Bulunan Kaplıcalar İşletmesinde; Sendika İle İşletme Yönetimi Arasında Mutabakata Varılamadı.

 

 

Geçtiğimiz günlerde ilçemizde bir ilk yaşanmış ve Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar; 13 yıllık başkanlığında ilk kez halkla buluşmuş ve ne kaplıca çalışanları bizden memnun ne de buraya gelenler diye bir itirafta bulunmuştu.

 

Uzun süredir sürdürülen maaş artışları ile ilgili toplantılardan bir uzlaşma çıkmayınca; sendika üyesi çalışanlar işletmenin belirli yerlerine alınan karar ile ilgili duyurularını hep birlikte astılar.

 

Sendika yetkilisinin bizlere verdiği bilgilere göre; " Gönen Kaplıcaları İşletmesinde yaklaşık 130 un üzerinde sendika üyemiz çalışanların çoğu 15 yılın üzerinde hizmeti bulunan ve kıdemli işçiler olmasına rağmen, bu çalışanlara ne yazık ki! bu gün mevcut asgari ücret tutarında hak ediş verilmektedir. Israrla sürdürdüğümüz görüşmelerden, enflasyonun da altında teklifler aldığımızdan dolayı ANAYASAL Hakkımız olan sendika ve işçiler olarak GREV KARARI aldık. Bu karamızı da 22 Aralık tarihine kadar bir uzlaşma olmazsa bu tarihten itibaren hayata geçireceğiz" dedi.

 

Her fırsatta işçisinin hakkını savunduğunu iddia eden, sadece belirli kişilere uygulanan eşitliğin en yakın zamanda sağlanması temennisiyle. Burada çalışan, emeğinin hakkını talep eden çalışanlar, Tüm Gönen halkının desteğini bekliyor...

 

 

 

Gönen Gürses Gazetesi

(28.11.2017)

[ Geri D