Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda Çalışan, 696 Sayılı Yasa ile Taşerondan Kadroya Geçen Arkadaşlarımıza Duyurulur;

1)      Bazı korsan sendikacılar, sendikamıza üye olan, taşerondan kadroya geçen işçilerden aidat keseceğimiz yalanını yaymaktadır. Bu tamamen gerçek dışıdır.

01.11.2020 tarihinden itibaren sendikamıza üye olduğunuz taktirde mevcut sözleşmemizdeki bütün haklardan faydalanacak  (şu an ki üyelerimiz gibi) ve bu tarihe kadar hiç bir şekilde aidat kesintisi yapılmayacaktr.

2)      Bazı korsan sendikalar, 696 Sayılı Yasa ile taşerondan kadroya geçen işçilerin, sendikamıza üyeliklerini engellemek ve geciktirmek için yalan söylemeye başlamışlardır. Şöyle ki;"Sizler için dava açacağız, bir takım haklarınızı dava yolu ile kazanacağız" diyip, sizlerden vekalet toplamaya çalışmaktadırlar. Bu sendikalara ve avukatlarına vekalet vermeniz halinde, davayı kaybettiğinizde, hem davayı açan avukata, hem davalı kurumun avukatlarına vekalet ücreti ödemek zorunda kalırsınız. Ayrıca tüm mahkeme masraflarıda sizin tarafınızdan ödenir. Oysaki sizin hukuki haklarınız bahis konusu olduğunda Toleyis Sendikası sizlerden bir kuruş talep etmeden kendi avukatları aracılığı ile her türlü davanızı açar ve gereğini yerine getirir.

         15 senedir hak ve hukukunuz var diyip, bugün yalan söyleyerek böyle bir yola giren korsanlara düşmeyiniz. Bu tip korsan sendikacılar daha önce de söyledikleri yalanlar ile bazı işçilerimizi hak kaybına uğratmışlardır. Onlar, işçiyi sömürmekten başka hiç bir şey yapmazlar. İşçilerin bu işkolundaki tek sendikası ve dostu, Toleyis Sendikasıdır.

         Ayrıca 2021 Yılında yapılacak ve yürürlüğe girecek olan Toplu İş Sözleşmesi'nde tek yetkili sendika TOLEYİS'tir.

         Çok zor günler geçirdiğimiz korona virüs ile mücadele günlerinden, Allah'ın izni ile millet-devlet dayanışması ile en kısa zamanda çıkacağımıza inanıyorum.

Bu süreçten sonra sendikamız, daha önce olduğu gibi çok hızlı bir şekilde sizlerle buluşacak ve mutlu günlere hep birlikte yürüyeceğiz.

         Öncelikle tüm sağlık çalışanlarımıza, hastalarımıza, sizlere, ezcümle tüm milletimize sağlıklı günlere kavuşmamızı Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.

 

                                                         Saygılarımla,

 

                                                   CEMAİL BAKINDI

                                                TOLEYİS SENDİKASI

                                                   GENEL BAŞKANI