Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda, 696 Sayılı Yasa ile Kadroya Geçen Değerli İşçi Kardeşlerimiz;

696 Sayılı KHK ile Taşerondan kadroya geçen işçi kardeşlerimizden her gün 300’ün üzerinde işçi, üye oldukları sendikalarından istifa ederek, TOLEYİS’e üyelik yapmaktadır.

İşçi kardeşlerimizin üyelik işlemleri hatalı kayıt olarak Bakanlık’ta kayda geçmektedir.

Toleyis sendikasına yaptığımız üyelik nedeniyle, korsan sendikaların sizlere söylediği gibi hiç bir hak kaybınız olmayacaktır. Çünkü sizler, 696 sayılı KHK ile Yüksek Hakem Kurulu tarafından karara bağlanan Toplu İş Sözleşmesinden yararlanmaktasınız ve 1 Kasım 2020 tarihine kadar da yararlanmaya devam edeceksiniz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda görülen işlerde, konaklama ve spor alanlarında faaliyet göstermesi sebebiyle, işkolu 18 No’lu “Konaklama ve Eğlence İşleri” işkoludur.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda, 1 Kasım 2020 tarihinden itibaren Enerji işkolu, Güvenlik İşkolu, Temizlik İşkolu kalmayacaktır.

Bu nedenle işçilerin tamamı, 01 Kasım 2020 tarihinden itibaren 18 No’lu işkoluna geçecek ve 18 No’lu işkolunda üyelik yapabileceklerdir. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda 18 No’lu işkolunda Toplu İş Sözleşmesi olan TEK Sendika TOLEYİS SENDİKASIDIR.

Sendikamıza yapmış olduğunuz hatalı üyelikler, 1 Kasım 2020 tarihinden itibaren Bakanlık sisteminde geçerli üyelik olarak kayda geçecektir.

Toleyis Sendikamıza üye olan siz değerli üyelerimiz de, mevcut Toplu İş Sözleşmemizden tam olarak yararlanacaksınız. 01.01.2021 tarihinden itibaren de GSB’de ki tüm üyelerimizi kapsayan yeni Toplu İş Sözleşmemiz yürürlüğe girecektir.

Şimdi sizlerin TOLEYİS’e üye olmanız nedeniyle, bazı korsan sendikaların üyeliklerinizin geçersiz olacağı gibi aslı olmayan söylemlerle kafalarınızı bulandırmaya çalışmaktadırlar.

Bir daha söylüyorum; sendikamıza yapmış olduğunuz şu andaki üyelikleriniz hatalı olarak görünmektedir. Ancak, 1 Kasım 2020 tarihinden itibaren otomatik olarak GEÇERLİ görünecek ve KORSAN SENDİKACILIK DÖNEMİ BİTECEKTİR.

Sizler gibi, İklimlendirme, Güvenlik, Temizlik ve Spor alanlarında çalışan işçiler sendikamız üyesidir ve bu Toplu İş Sözleşmesinden yararlanmaktadırlar.

Taşerondan kadroya geçen, İklimlendirmeci, Güvenlik, Temizlik ve Spor Bölümü ünvanı ile çalışan işçi kardeşlerimiz, şuan hangi sendikaya üye olursanız olun, sendikamıza üyeliklerinizi yaptığınız takdirde 01 Kasım 2020 tarihinden itibaren yararlanacaksınız.

Korsan sendikacıların söylemlerine inanmayın. TOLEYİS’in şuandaki üyelerine sorun, web sayfamıza, facebook da bilgilendirme yazılarımızı, Avukatımızın yazı ve videolarını da inceleyerek daha kapsamlı bilgilere ulaşabilirisiniz.

Sizleri bir örnekle aydınlatmak istiyorum;

Değerli işçi kardeşlerim, şuan hatalı üyelik kayıtlarınız ile sizler de TOLEYİS Yuvasına girdiniz. 1 Kasım 2020 tarihinden itibaren TAPUNUZ tescil edilecektir. Bizim Tapulu Arazimizdeki tüm kaçak inşaatlar yıkılacak ve gerçek sahipleri sizlere verilecektir.

TOLEYİS’e üye olan tüm işçi kardeşlerimizin hakları korunacak ve mutlu günlere hep birlikte yürüyeceğiz.

Taşerondan kadroya geçen tüm işçi kardeşlerimizin bilgilerine sunar, hepinize sağlık, mutluluk dileriz.

                                                       

                                                         Saygılarımızla,

TOLEYİS SENDİKASI