Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda, 696 Sayılı Yasa ile Kadroya Geçen Değerli İşçi Kardeşlerimiz;

Bazı korsan sendika ve sendikacılar işyerinde hak kaybı nedeniyle geriye dönük alacaklarınızı, istifa ederek Toleyis’e üye olmanız halinde alamayacağınızı söylemektedirler.

Sendikamızın Baş Hukuk Müşaviri Sayın Av. Ergün KIRCI, sesli video ile durumu sizlere açıklamıştır. Bu videoda sendika değiştirmeyle kimsenin hiçbir şekilde hak kaybına uğramayacağını ifade etmiştir.

Şimdi ben TOLEYİS Genel Başkanı olarak, açıkça ifade ediyorum ki şu anda açılmış davalarda işçiler lehine sonuç alınıp, bu davaların İstinaf ve Yargıtay’da kesinleşmesi halinde, bugüne kadar olan hak kayıplarınızı öncelikle Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yapacağımız görüşmeler ile % 90 halledeceğiz. Aksi taktirde % 10 ihtimalle Avukatımız aracılığı ile sizlerden hiçbir avukatlık ücreti almadan dava açacağız. Şu anda hepinizin bildiği gibi mahkemeler Adli tatil nedeniyle ancak Ekim ayında davalara bakmaya başlayacaktır.

Oysaki 1 Kasım 2020 tarihinde sizlerin şuandaki üyelikleri 696 Sayılı KHK nedeniyle otomatik olarak sona erecektir. 1 Kasım 2020 tarihinden itibaren üyelikleriniz 18 No’lu işkoluna geçecektir. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda 18 No’lu işkolunda Toplu İş Sözleşmesi olan TEK Sendika TOLEYİS SENDİKASIDIR.

Sizlerin TOLEYİS’e üye olmanız halinde, şuanda birlikte çalışmakta olduğunuz üyelerimizin aldığı hakları 1 Kasım 2020’den itibaren tam olarak sizlerde alacaksınız.

Bildiğiniz gibi Mart ayında Spor Bölümündeki üyelerimizin günlük ücretleri, yaptığım anlaşma Protokol’ü ile çözdük. Bu Protokol ile Büyükşehirlerde yol parası net 386,94 TL.’ye yükseltildi. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızın Genelgesine atfen, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yaptığımız görüşmelerle netice alıp Corona nedeni ile çalışmadığınız, idari izinli olduğunuz günler için sizlere ve üyelerimize haklarınızın tam uygulanmasını sağladık.

 

TOLEYİS hiçbir şekilde YALAN SÖYLEMEZ.

YAPAMAYACAĞI HİÇ BİR VAADDE BULUNMAZ.

Taşerondan kadroya geçen tüm işçi kardeşlerimiz, davayla kazanılmış hakların öncelikle dava açmadan işçiler hiçbir maddi külfet yüklemeden Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda TÜRK-İŞ Genel Başkanı Sayın Ergün ATALAY ile birlikte yapacağım çalışmayla çözmeye çalışacağız ve de inanıyorum çözüme de kavuşturacağız.

TÜRK-İŞ’e, TOLEYİS’e, Sayın Ergün ATALAY’a ve BANA GÜVENİN.

Bugüne kadar olduğu gibi her zaman işçi hayrına işler TÜRK-İŞ YAPAR, TOLEYİS YAPAR.

İŞKOLUMUZDAKİ ÜYELERİMİZİN, İŞÇİLERİMZİN TÜM HAKLARININ GARANTİSİ TOLEYİS’TİR.

BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN.

YASAKLAR KALKAR KALKMAZ SİZLERLE BİRLİKTE OLACAĞIZ.

HİZMETİ AYAĞINIZA GETİRECEĞİZ.

HEPİNİZE SAĞLIK, MUTLULUK DİLİYORUM.

 

 

Saygılarımla,

 

CEMAİL BAKINDI

TOLEYİS SENDİKASI

GENEL BAŞKANI