Gençlik ve Spor Bakanlığı’na Bağlı İşyerlerinde Çalışan Sendikamız Üyesi İşçilerimizin Dikkatine;

Değerli Üyelerimiz;

Toplu İş Sözleşmemiz gereğince, 14 Mayıs’da ödenecek olan 30 günlük ikramiye ile brüt 888,73 TL. Ek Ödeme bu ay maaşlarınızla birlikte ödenecektir.

6772 Sayılı Kanun gereğince İlave Tediyeleriniz, Cumhurbaşkanı kararı ile 2020 yılının ikinci yarısı olan 13 günlük tutarı, 22 Mayıs 2020 tarihinde ödenecektir.

Bu ödemeler ile ilgili yarın İl Müdürlüklerinize bilgilendirme yazısı gönderilecektir.

Ayrıca, Nisan ayında ödenmesi gereken brüt 503,81 TL. giyim yardımını alamayan üyelerimize de bu ayki maaşları ile birlikte ödeme yapılacaktır.

Büyükşehirlerde net 386,94 TL. olarak ödenmesi gereken vasıta yardımını eksik alan üyelerimize de kalan bölümü ödenecektir. 

Corona virüsü nedeniyle, idari izinli ve uzaktan dönüşümlü esnek çalışan işçilerimizin, yemek ve yol paralarında kesinti yapılanların da yemek ve yol paraları ödenecektir. Eksik ödemeler olması halinde, ilgili Bölge Şube ve Şube Başkanlarımıza, İl Temsilcilerimize ve ilgili Yöneticilerimize bilgi verdiğiniz takdirde, ilgili kurumlara tekrar bilgilendirmelerimiz ve gerekli çalışmalarımız yapılacaktır.

Sendikanız TOLEYİS, sizlerin hak ve menfaatlerini korumak için bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da elinden gelen tüm gayreti gösterecektir.

Bilgilerinizi rica eder, hepinize sağlıklı, huzurlu iyi çalışmalar dilerim.

Saygılarımla,

 

CEMAİL BAKINDI

TOLEYİS SENDİKASI

GENEL BAŞKANI