“Ekonomik Krizin ve Kayıt dışı Ekonominin Konaklama ve Turizm Sektörü Çalışanlarına Etkisi” Konulu Uluslararası Seminer Düzenlendi

Sırbistan Catering ve Turizm İşçileri Bağımsız Sendikası ve Friedrich Ebert Vakfı 17-19 Mayıs 2012 tarihleri arasında, Sırbistan`da, "Ekonomik Krizin ve Kayıt dışı Ekonominin Konaklama ve Turizm Sektörü Çalışanlarına Etkisi" konulu bir uluslararası seminer düzenledi. Toleyis Sendikası Bursa Bölge Şube Başkanı Sayın İhsan Esen ve üyelerimizden Sayın Zarif Ürün, sendikamızı temsilen konferansa katıldılar.

Sırbistan Catering ve Turizm İşçileri Bağımsız Sendikası Başkanı Sayın Radan Milovanovic ve Friedrich Ebert Vakfı`ndan Sayın Roland Feicht`in açılış konuşmalarının ardından katılımcı ülke temsilcileri kendi ülkelerinde yaşadıkları tecrübelerinden örnekler verdikleri sunumlarını yaptılar. Ortak noktalar üzerinde yapılan karşılıklı fikir alışverişlerinin ardından daha sonra yapılacak işbirlikleri için yol gösterici olması amacıyla öneriler ortaya koyularak çalışmaya son verildi.