Değerli KYK Çalışanları;

Sendikamız, Pazartesi günü siz üyelerimize KYK işyerlerinde uygulanacak Toplu Pazarlık süreciyle ilgili iki alternatif sunmuştu.  

Tarafımıza ulaşan bilgiler doğrultusunda, üyelerimizin tercihinin % 90'ının  Türk-İş'in yürütmekte olduğu görüşme sonuçlarına uygun anlaşma tutanağı imzalanması yönünde olduğunu tespit etmiş bulunmaktayız. 

Bunun üzerine, 13 Haziran 2019 tarihinde Kamu-İş'te, Sendikamız yetkilileri ile Kamu İşverenleri Sendikası  Yetkilileri ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu İşletmesi yetkililerinin katılımıyla toplantı düzenlendi.

Sendikamızı temsilen, Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI, Genel Başkan Yardımcımız Sn. Yusuf KUTLU, Genel Mali Sekreterimiz Sn. Ali ŞAHİN, Genel Sekreterimiz Sn. Yücel KÖKSAL, Genel Başkan Danışmanımız Sn. Mevlüt ÖZER, Ankara Bölge Şube Başkanımız Sn. Taner ŞENER, Ankara Bölge Şube Sekreterimiz Sn. Mustafa ÖKSÜZ   katılmışlardır.

Yapılan görüşmeler sonucunda, Toplu İş Sözleşmesi Teklif Taslağında yer alan  tüm mali parasal haklar "2019 Yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Anlaşma Protokolü"nde belirlenecek esaslar ve tutarlar olmak üzere kabul edilmiştir.

            Değerli KYK çalışanları;

            Yukarıda yaptığımız Protokolün iyi bir sözleşmeyle sonuçlanması için Başkanınız olarak ben ve sendikamızın bütün yönetim kadroları görevini en iyi şekilde yerine getirecektir.

            Türk-İş'in yapacağı müzakereleri yürüten Koordinasyon Kurulu'nda ben de bulunmaktayım. Bu itibarla Toplu İş Sözleşmesi müzakerecisinin bir üyesi de benim. Bu nedenle, hiç endişe etmeyin, Toleyis Sendikası sizlerle birlikte bir ailenin her kararı beraber aldığı gibi  şimdi de birlikte sonuca ulaşacağız.

            Biz çok şeffaf sendikacılık yapan ilkeli bir sendikayız. Toplu İş Sözleşmeniz inşallah en iyi şekilde sonuçlandırılacaktır. Biz, sizlerin hak ve menfaatlerinizin önüne hiç bir şeyi geçirmeyiz. Toleyis, işçi sınıfının birlik ve beraberliği Türkiye'nin birlik ve beraberliği, kardeşliğin, herkesin insanca yaşamasını sağlama mücadelesinin dışında, başka hiç bir mücadelenin içinde olmayız.

                        HEPİMİZ BİRİMİZİ İÇİN, BİRİMİZ HEPİMİZ İÇİN DİYORUZ. 

            Bu vesileyle Taşerondan kadroya geçen işçi kardeşlerimize de seslenmek istiyorum. Şuan 2020 Ekim ayına kadar sizler için yapabileceğimiz hiç bir şey yoktur. Yapmak istesek de,  (Türk-İş Başkanımız bu konuda çok gayret gösteriyor) ancak 2020'de sizlerle de bütünleşerek, Türkiye'nin 5 büyük sendikasından bir tanesi, işkolumuzun dünyadaki en büyük sendikası olacağız.

            Sizlerden 2020 ye kadar sabırlı olmanızı diliyor, hepinize sağlıklı mutlu, günler dilerim.

 

                                                  Saygılarımla,

 

                                               CEMAİL BAKINDI

                                               GENEL BAŞKAN