Danimarka lı Sendikacılar Türkiyede

Sendikamızın davetlisi olarak Danimarka`nın SID4.Bölge Sendika Genel Sekreteri başkanlığında üç profesyonel,üçte Bölge Gençlik Kolları üyelerinden oluşan bir heyet 3-10 Ekim 1997 tarihleri arasında incelemelerde bulunmak üzere Türkiye`ye geldi.

SID4. Bölge Sekreteri Peter Hansen,SID Ssvinninge Bölge Başkanı Tonny Nıelsen,SID Bölge Şube Fabrika Grup Başkanı Mads Andersen,Bölge Gençlik Komitesi üyeleri Cemil Koçak,İsmail Eker,Nocola Andersen,Espher Bruus`tan oluşan heyet, göçmenlerin Danimarka`ya entegrasyonu, uluslararası işbirliği ve ilişkinin sağlanması amacıyla bu ziyareti gerçekleştirmişlerdir. Heyet başkanı ziyaret amaçlarını şöyle açıklamıştır: 

Sendikanızı ziyaret edip, mesleki çalışmalarınız hakkında bilgi edinmek. 

Bir mesleki gençlik organizasyonu ile karşılaşıp birbirimizin deneyimlerinden yararlanarak, geleceğe yönelik daha sıkı işbirliği olanaklarının yaratılması. 

Politik gençlik organizasyonları ile karşılaşıp onların çalışma olanaklarını ve çalışma biçimlerini tartışma. 

Gençlik sorunlarıyla ilgilenen diğer ilgili organizasyonların sosyal çalışmaları ile ilgili ziyaret. 

Gençlerin çalıştırıldığı işyerlerini ziyaret ederek, gençlerle gerekse yöneticilerle görüşme olanakları bulmak.

Sendikamız, heyetin taleplerini dikkate alarak, gezi programı hazırlayarak; İstanbul, Bursa, Ankara da işyerleri ziyaret edilmiş, turistik bölgelere geziler düzenlemiştir.

Heyet, ülkemizin güzellikleri ve işyerlerindeki çalışma şartları hakkında yeterince bilgilendirilerek, ziyaretin amacına uygun gerçekleşmesi sağlanmıştır.

Uluslararası ilişkilerde yeni bir pencere açmak, sendikamızın en önemli amaçları arasındadır.Bu amaca ulaşmak için yoğun cabalarımız devam edecek.