D U Y U R U

T.C. Gençlik ve Spor Bakanl─▒─č─▒'na Ba─čl─▒ ─░┼čyerlerinde Çal─▒┼čan

ÜYELER─░M─░Z VE TÜM ÇALI┼×ANLARINA;

 

Baz─▒ korsan sendikac─▒lar, GSB’deki i┼čyerlerini dola┼čarak yalan haberlerle sizlerin kafalar─▒n─▒z─▒ kar─▒┼čt─▒rmak istemektedir.

 

Maksatlar─▒ siz i┼čçi karde┼člerimize hizmet yerine, TOLEY─░S Sendikas─▒na ve sizlere zarar vermeye yöneliktir.

 

BU DURUM, BULANIK SUDA BALIK AVLAMAYA BENZEMETED─░R.

 

TOLEY─░S Sendikas─▒ 07 Eylül 2020 günü Toplu ─░┼č Sözle┼čmesi ço─čunluk yetkisini istemi┼čtir. Yetki talep tarihi itibari ile TOLEY─░S Sendikas─▒ kesin olarak ço─čunluktad─▒r.

 

─░┼čletmede çal─▒┼čan i┼čçi say─▒s─▒n─▒n % 40’─▒ yetki tespitine yeterli olurken, bugün itibari ile TOLEY─░S Sendikas─▒, GSB’de 18 No’lu i┼čkolumuzda çal─▒┼čan i┼čçi say─▒s─▒na göre % 83,92 ile GSB’nin tamam─▒nda ise % 55,98 ile ço─čunlu─ča haiz tek sendikad─▒r.

 

TOLEY─░S Sendikas─▒n─▒n ço─čunluk rakam─▒na yakla┼čabilen hiçbir sendika yoktur.

 

Ayr─▒ca, 696 Say─▒l─▒ KHK ile ta┼čerondan kadroya geçen i┼čçilerden, sendikalar─▒ndan istifa ederek, TOLEY─░S’e üye olan i┼čçi say─▒s─▒ ise 14.370’tir. Yani ta┼čerondan kadroya geçen i┼čçilerde de TOLEY─░S Sendikas─▒ yasal ço─čunlu─ča ayr─▒ca sahiptir.

 

Yani hiç kimsenin art─▒k söyleyece─či laf kalmam─▒┼čt─▒r. Yolun sonuna gelinmi┼č, deniz bitmi┼čtir. Her zaman sizlere do─črular─▒ söyleyen sendikam─▒z, yine böyle bir aç─▒klamay─▒ zorunlu görmü┼čtür.

 

KORSANLARA – YALANCILARA – ─░FT─░RACILARA

─░T─░BAR ETMEY─░N!

 

YA┼×ASIN TOLEY─░S ÜYES─░, GSB’L─░ ─░┼×Ç─░LER─░N MÜCADELES─░,

 

HAK ONU ALMAK ─░Ç─░N MÜCADELE EDENLER─░ND─░R.

 

Sevgi ve Sayg─▒lar─▒mla,

 

CEMA─░L BAKINDI

TOLEY─░S SEND─░KASI

GENEL BA┼×KANI