Avrasya Federasyonu Sırbistan Turizm İşçileri Sendikası IV Olağan Genel Kururulu Toplandı

SIRBİSTAN KATERİNG VE TURİZM İŞÇİLERİ SENDİKASI DÖRDÜNCÜ OLAĞAN KONGRESİ BAŞARIYLA TAMAMLANDI.

25 Mart 2010 tarihinde Belgrat’ta yapılan Sırbistan Katering ve Turizm İşçileri Sendikası Dördüncü Olağan Kongresi’nde Sayın Radan Milovanoviç genel başkanlığa, genel sekreterliğe ise Sayın Dobrivoye Çukuranoviç seçilmiştir.

Sırbistan Konfederasyon binasında gerçekleştirilen Kongrede Statü Komisyonu ve Yönetim Kurulu üyeleri belirlenirken Sırbistan’dan ve yurtdışından çok sayıda sendika temsilcisi de misafir olarak katılmıştır.

Misafirler arasında Toleyis Sendikası ve Avrasya Gıda, Tarım, Orman ve Turizm İşçileri Federasyonu Genel Başkanı Sayın Cemail Bakındı, SUTKOZ Sendikası Başkanı Sayın Zoran Georgiyevski, Makedonya’dan, Sayın Dr. Mehmed Avdagiç, Bosna Hersek’ten PPDİVUT Sendikası Başkanı Sayın Slavica Saviç, Sırbistan Sendika Konfederasyonu sekreteri, Sayın Dr. Goran Petroviç ile turizm işçileri ile ilgili olarak kamu adına Sırbistan’dan, Sayın Vlada Petroviç ve Zoran Zarubica katılmıştır.

Katılan misafirler yaptıkları konuşmalarda ekonomik kriz, küreselleşme ve işçi haklarının korunması konularına değindiler.Kongrede, 2006-2010 Sendika Çalışma Raporu ve 2010 – 2015 dönemine ilişkin program ve faaliyetler kabul edilmiştir.