Arnavutluk Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu 25. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı.

26 – 28 Mart 2016 tarihleri arasında (BSPSH) Arnavutluk Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu’nun 25. Kuruluş yıldönümü adına Tiran’da düzenlenen etkinliğe Genel Başkanımız Sn. Cemail Bakındı ve Genel Mali Sekreterimiz Ali Şahin katılmıştır.

 

Tiran’da gerçekleştirilen etkinlikte katılımcılara ve uluslararası delegasyona hitap eden BSPSH Başkanı Sn Gezim Kalaja konuşmasında hem Arnavutluk hem de Kosovalı sendikacılar için günün anlam ve önemine değinerek, bu 25 yılın konfederasyon için büyük bir gelişme, ayrıca dayanışma adına daha da güçlendikleri bir dönem olduğunu dile getirdi.

 

Genel Başkanımız Sn Cemail Bakındı, Konfederasyonun 25. Kuruluş yıldönümünü kutlayarak dost ve kardeş Arnavutluk halkıyla tarih boyunca devam eden dayanışmamızın devam edeceğine değinerek, Türk ve Arnavutluk halkı işçileri arasındaki dayanışma ve kardeşlik bağlarını da birlikte daha da güçlendireceklerini belirtti. Son olarak 25. kuruluş yıldönümü vesilesi ile tüm işçi kardeşlerimize, Arnavutluk halkına sağlık mutluluk ve başarı dileklerini ileterek BSPSH Başkanı Sn. Gezim Kalaja’ya bir plaket takdim etti.