Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

MARMARA BÖLGE ŞUBEMİZ 6. OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİ

Marmara Bölge Şube 6. Olağan Genel Kurulu 02 Mart 2024 Tarihinde Saat 10:00’da Toplandı.

 

Marmara Şubemizin 6. Olağan Genel Kurulu’na başlamadan önce, Sendikamızın kurucusu ve Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI ile 50 yıllık onurlu yürüyüşünü içeren Toleyis Tanıtım Filmi yayınlandı.

 

Genel Kurul Genel Merkez TİS ve Teşkilat Dairesi Şefi Elmas Akkaba'nın yaptığı açış konuşmasıyla başladı. Daha sonra kürsüye gelen Marmara Bölge Şube Başkanımız Sn. Yusuf ERBAŞ Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulunarak tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu.

 

Elmas Akkaba Hazirun Listesinin kontrolünü ve yoklamayı adlıktan sonra Başkanlık Divanının oluşturulmasına ilişkin teklifi kongreye sundu. Divanın teşkiline ilişkin teklif oy birliğiyle kabul edildi. Divan Başkanlığına Genel Başkanımız Sayın Cemail BAKINDI, Divan Başkan Yardımcılığına Genel Başkan Yardımcımız Sn. Cemalettin KELTEN, Katipler Pınar Çetin ve Neslihan Demir seçildiler.

 

Daha sonra, Kurucumuz ve Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Ardından konuşmalarını yapmak üzere Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI kürsüye geldi. Sn. Bakındı; Katılımcıları selamlayarak duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülke olarak birlik ve beraberlikle mücadele etmemiz gerektiğini, bu şekilde sorunların üstesinden gelinebileceğini, birlik olunduğu takdirde tüm sorunlara göğüs gerebileceğimizden bahsetti. Ayrıca Sn. Bakındı, ülkemizin gündeminde olan ekonomik sıkıntılar ve üyelerimizin genel beklentileri ile ilgili değerlendirmede bulundu. Konuşmasında TÜRK-İŞ olarak geçmişten bugüne gerek “Kıdem Tazminatı”, gerek Kamuda Taşeron Sistemin son bulması gerekse “Vergide Adalet” gibi sadece üyelerine değil tüm iş emek dünyasına hizmet etmenin gayretinden ve sorumluluğundan bahsetti. Sn. Bakındı Dünya’ya baktığımızda ülkemizin cennet olduğunu ve vatanımıza sahip çıkmamız gerektiğini vurgulayarak “Hepimizin insanca yaşayabileceği bir dünya bir Türkiye diler, hepinizi sağlık ve mutlulukla selamlar, saygılarımı sunarım.” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Daha sonra, değerli misafirlerimiz takdim edildi. Ardından kongreye katılamayıp başarı dileklerinde bulunanların telgrafları okundu. TÜRK-İŞ Bölge Başkanı Sn. Halil Erdal EMEK gündemindeki konularda bilgilendirmelerde bulundu.

 

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, Sendika Yönetim, Denetim, Disiplin Kurul’larına adayların tespiti için süre verdi.

 

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, daha önce delegelere gönderilmiş olan Faaliyet ve Denetim Kurulu Raporları, Genel Kurulun oylarına sunuldu. Söz alan olmadı, oylama yapıldı ve oybirliğiyle kabul edildi.

 

Adaylık müracaatları geldikten sonra, Genel Kurul delegelerine müracaat eden adaylıklar okundu ve oy pusulası basılması için matbaaya gönderildi.

Kurulların ibrasına geçildi. Kurullar, oy birliğiyle ibra edildi.

 

Basılan oy pusulaları Seçim Kuruluna teslim edilerek Genel Kurulun seçimler kısmına geçildi.

Marmara Bölge Şubemizin 02.03.2024 tarihinde yapılan 6. Olağan Genel Kurul’unda, Bölge Şube Başkanlığına yeniden Yusuf ERBAŞ seçildi.

 

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

ŞUBE BAŞKANI : YUSUF ERBAŞ

ŞUBE SEKRETERİ : HARUN DENİZ

ŞUBE MALİ SEKRETERİ : CENGİZ PEHLİVAN

ŞUBE TEŞKİLAT SEKRETER : ARİF GÜNEŞ

ŞUBE EĞİTİM SEKRETERİ : EYYÜP ÇAKMAK

 

Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik eder, sendikamıza işçi sınıfına hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarında başarılar dileriz.