Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

AZERBAYCAN HEMKARLAR İTTİFAKLARI KONFEDERASYONUNDAN DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZA BÜYÜK DESTEK

Azerbaycan Hemkarlar İttifakları Konfederasyonu Genel Başkanı Sn. Settar MEHBALIYEV tarafından Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI’ya gönderilen mektupta Azerbaycan Türkü soydaşlarımızın afet bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız için yapılan yardımlara ait bilgi verildi.

Mektupta tüm Azerbaycan Hemkarlar İttifakları Konfederasyonuna bağlı sendikalar ve üyeleri adına Genel Başkan Sn. MEHBALIYEV başsağlığı dileklerini ilettiklerini bildirdi. Bununla birlikte 300.000 Dolar tutarında yardım gönderildiği ilaveten 80 adet Ortopedik Yatak ve 10 adet 2 odalı Modüler Konteyner evin Kahramanmaraş ilimize gönderildiği iletildi.

Genel Başkanımız Sn. BAKINDI; “İki Devlet Tek Millet olduğumuz Can Azerbaycan halkı başta olmak üzere Aziz Kardeşim Settar Mehbalıyev ve tüm Azerbaycan Hemkarlar İttifakları Konfederasyonu üyelerine şahsım, sendikam ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Bu itibarla yapılan tüm yardımların bir nebze olsun depremde zarar gören yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermesini temenni ediyorum. Rabbim milletimize böyle bir acıyı bir daha yaşatmasın” dedi.

Toleyis Sendikası Basın