Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Değerli kadın üyelerimiz ve tüm kadın emekçileri, ülkece zor günler geçirdiğimiz bugünlerde yakın zamanda kaybettiğimiz tüm yurttaşlarımızı birkez daha rahmetle yad ediyor, dünya kadınlar gününüzü kutluyoruz.
 
Amerika’da 8 saatlik çalışma talebiyle başlayan emekçi kadınlarımızın mücadelesini hepimiz biliyoruz. Bugün onların sayesinde 8 saatlik çalışma uygulamasını da ülkemizde kullanabiliyoruz. Bizim haklarımızın alınması uğruna ölen tüm kadınları rahmetle anıyorum. Türkiye’mizde de özellikle Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda kadınlarımızın hakları son derece gelişir hale gelmiştir. Birçok ileri ülkelerde kadın hakları seçme ve seçilme hakları yokken Türk Kadını haklarına çok öncelerde kavuştu. Bu vesileyle tüm kadınların da Mustafa Kemal Atatürk’ü minnetle anmalarını önemsiyorum.
 
Cennet ayaklarının altında dediğimiz analarımızın, korumakla mükellef olduğumuz eşlerimizin, çocuklarımızın katledildiğini görmek bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Sendikamız kadın hakları hususunda ve bilhassa KADIN CİNAYETLERİ konusunda toplumda farkındalık çalışmalarına önem vermektedir.
 
Kadınımız mukaddestir ve toplumumuzun her alanında en önde olmalıdır. Sendikamız kadınlarımıza uygulanacak pozitif ayrımcılık konusunda da mücadelesine devam edecektir. İnşallah kadın cinayetlerinin olmadığı ve kadın haklarının en yüksek seviyede olduğu bir dünyayı birlikte inşa edebiliriz.
 
Bu itibarla tekrar Dünya Emekçi Kadınlar Günümüzü Kutluyorum
 
Toleyis Sendikası Yönetim Kurulu Adına
 
Genel Başkan
CEMAİL BAKINDI