Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PROMOSYON ANLAŞMASI İMZALANDI

Değerli Gençlik ve Spor Bakanlığı Çalışanları Üyelerimiz,

 

Sizlere Banka Promosyonu anlaşmasının revize edilmesi ile alakalı “Taraf Tek Yetkili İşçi Sendikası” olarak bir süredir bilgi paylaşımı yapmaktayız. Bugün Banka ve Bakanlık arasında yapılan son görüşme sonrası 19750 TL Nakit + 250 Combo Puan (Kredi Kartı Olmayanlar Banka Kartına Aktarılacak Şekilde) tek seferde mevcut anlaşmaya 9 ay eklenerek (Toplam 3 Yıl), ödeme tarihi en geç 05 Aralık 2022 mesai saati bitimine kadar olmak üzere anlaşma sağlanmıştır. Daha önce ödenen 6000 TL geri ödenmeyecektir.

 

Cezai şart maddesi “Güncel şartların Kurum ve Banka arasında protokolün gözden geçirilmesi/yenilenmesi gereğini doğurması halinde; Kurum ve Bankanın karşılıklı olarak anlaşıp protokolü yenilemesi/güncellemesi veya feshetmesi halinde 18. Ve 19. Maddeler uygulanamaz” şeklinde revize edilmiş yani bu durumda cezai şart maddeleri uygulanmaz denmiş ancak taraf sendikalarca kabul görmemiştir. Sendikamızca da bu kabul edilemez bir tutumdur. Ancak bu süreç daha fazla uzadıkça işçilerimiz zarar görmeye başlamış ve alınacak ücret enflasyon karşısında erimeye başlamıştır. 

 

Daha önce de belirttiğimiz üzere Toleyis olarak her durumda üyelerimizin çıkarları neredeyse orada durduk ve durmaya devam edeceğiz. Ancak bu ödenen ücret de cezai şart maddesinde diretilmesi de hukuken uygun görülse de vicdanlarda kabul görmemiştir. 

 

Fakat bugüne kadar taraf Yetkili Sendikalarca kararlı duruşumuz sayesinde;

İlk Görüşme 3000 ve 4000 TL Teklif Edildi Kabul Etmedik

Sonrasında 14000 Nakit Teklif Edildi Kabul Etmedik

Daha Sonra 14400 + 3600 Parapuan Kredi Kartına Teklif Edildi Kabul Etmedik

Daha Sonra 18000 + 1000 Parapuan Teklif Edildi Kabul Etmedik

En son 19500 + 500 Parapuan Teklif Edildi Kabul Etmedik

Şeklinde verilen teklifler reddedilmiş ve cezai şart maddesi de revize edilmiştir.

 

Son haliyle 19750 Nakit + 250 Parapuan olarak neticelenmiş banka ile kurum arasında imzalanmıştır.

 

Tüm GSB Camiasına Hayırlı Olsun