Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

KARADENİZ BÖLGE ŞUBE GENEL KURULUMUZ GERÇEKLEŞTİ

Karadeniz Bölge Şube 2. Olağan Genel Kurulu 30 Eylül 2022 Tarihinde Saat 10:00’da Toplandı.

Karadeniz Bölge Şubemizin 2. Olağan Genel Kurulu’na başlamadan önce, Sendikamızın kurucusu ve Genel Başkanımız  Sn. Cemail BAKINDI ile 40 yıllık onurlu yürüyüşünü içeren tanıtım filmi yayınlandı.

Genel Kurul Genel Merkez TİS ve Teşkilat Dairesi Şefi Elmas Akkaba'nın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonra kürsüye gelen Soner DONAT Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulunarak tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu.

Ardından Başkanlık Divanının oluşturulmasına ilişkin teklifi kongreye sundu. Divanın teşkiline ilişkin teklif oy birliğiyle kabul edildi. Divan Başkanlığına Genel Başkanımız Sayın Cemail BAKINDI, Divan Başkan Yardımcılığına Sayın Cemalettin KELTEN, Katipler Gülsüm Karakuş ve Şule Özönel seçildiler.

Daha sonra, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Ardından konuşmalarını yapmak üzere Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI kürsüye davet edildi. Sn. Bakındı; Katılımcıları selamlayarak duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülke olarak birlik ve beraberlikle mücadele etmemiz gerektiğini, bu şekilde sorunların üstesinden gelinebileceğini, birlik olunduğu takdirde tüm sorunlara göğüs gerebileceğimizden bahsetti. Ayrıca Sn. Bakındı, ülkemizin gündeminde olan ekonomik sıkıntılar ve üyelerimizin genel beklentileri ile ilgili değerlendirmede bulundu. Son olarak “hepimizin insanca yaşayabileceği bir dünya bir Türkiye diler, hepinizi sağlık ve mutlulukla selamlar, saygılarımı sunarım” diyerek sözlerini noktaladı.

Daha sonra, değerli misafirlerimiz takdim edildi. Ardından kongreye katılamayıp başarı dileklerinde bulunanların telgrafları okundu.

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, Sendika Yönetim, Denetim, Disiplin Kurul’larına adayların tespiti için süre verdi.

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, daha önce delegelere gönderilmiş olan Faaliyet ve Denetim Kurulu Raporları, Genel Kurulun oylarına sunuldu. Söz alan olmadı, oylama yapıldı ve oybirliğiyle kabul edildi.

Adaylık müracaatları geldikten sonra, Genel Kurul delegelerine müracaat eden adaylıklar okundu ve oy pusulası basılması için matbaaya gönderildi.

Kurulların ibrasına geçildi. Kurullar, oy birliğiyle ibra edildi.

Basılan oy pusulaları Seçim Kuruluna teslim edilerek Genel Kurulun seçimler kısmına geçildi.

Samsun Bölge Şubemizin 30.09.2022 tarihinde yapılan 2. Olağan Genel Kurul’unda, Bölge Şube Başkanlığına Soner DONAT seçildi. 

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

 

ŞUBE BAŞKANI : SONER DONAT

ŞUBE SEKRETERİ : DURSUN ORUÇ

ŞUBE MALİ SEKRETERİ : MURAT ÇELİK

ŞUBE TEŞKİLAT SEKRETER : ADEM ÇITAK

ŞUBE EĞİTİM SEKRETERİ : HÜSEYİN TOPRAK

Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik eder, sendikamıza işçi sınıfına hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarında başarılar dileriz.