Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

SİVAS BÖLGE ŞUBE İŞYERİ EĞİTİM SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİ

Sendikamız, 25-26 Mart 2022 tarihlerinde Nevşehir’de Sivas Bölge Şube işyeri temsilcilerimize yönelik 2022 yılındaki 7. eğitim seminerini düzenledi.

 

Eğitim Seminerine, Genel Başkanımız Cemail Bakındı, Genel Başkan Yardımcılarımız Cemalettin Kelten ve Murat Bakındı, Genel Mali Sekreterimiz Ali Şahin ile Marmara Bölge Şube Başkanımız Yusuf Erbaş, Ankara Bölge Şube Başkanımız Mustafa Öksüz, Sivas ve Havalisi Şube Başkanımız Kubilay Töre ve Genel Başkan Danışmanımız Abdullah Kahraman katıldılar.

 

Seminer İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından Genel Merkez Uzmanımız Kenan Karabulut’un açış konuşması ile başladı. Konuşmalar öncesinde TOLEYIS 40. Yıl belgeselimiz katılımcılar ile paylaşıldı.

 

Açışın ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız Cemail BAKINDI, 45 yıl önce başlanan emek mücadelesini katılımcılar ile paylaştı ve durmadan kararlılıkla ilk gün ki azimle yolumuzda başarıyla ilerlediğimizi iletti ve bu başarıda emeği geçenlere şükranlarını iletti. 7.sini düzenlediğimiz eğitim seminerlerinde bugüne dek ele alınan konuları aktaran Genel Başkanımız TOLEYIS Sendikasının 45 yıldır bir tek üyesinin sorunu ile tamamının sorununun aynı hassasiyetle baktığını vurguladı. Her geçen gün birçok işyerinden istifa ederek sendikamıza üye olma teveccühü gösteren çalışanların sayısının arttığını aktaran Genel Başkanımız bu aile büyümeye devam edecek dedi. Gündemimizde ki bir sonraki Toplu İş Sözleşmelerinde ele alacağımız önemli kazanımlar hakkında katılımcılara bilgi veren Genel Başkanımız TOLEYIS ailesinin bugünlerde sektörümüzdeki tek yetkili ve dünya çapında sektörde en büyük sendika olduğunun altını çizerek bu büyük aileye olan güvenini katılımcılar ile paylaştı ve alkışlar eşliğinde konuşmasına son verdi.

 

Açılış konuşmalarının ardından eğitimlere başlandı ve Genel Başkan Danışmanımız Abdullah Kahraman, “Sendikacılık Fikrinin Doğuşu, Sendikal Gelişmeler ve Temsilcilerin Görevleri” konulu eğitim verdi.

 

Eğitimin ilk günü öğleden sonra Genel Merkez TİS Uzmanımız Gözde Gültepe, Toplu İş Sözleşmesi Prosedürleri ve Toplu Pazarlık konulu bir eğitim gerçekleştirdi ve seminerin ilk günü tamamlandı.

 

Tüm eğitimlerin sonunda üyelerimizden gelen tüm sorular cevaplanarak eğitimler sonlandırıldı.

 

Sonrasında eğitime katılan işyeri temsilcilerimize katılım sertifikaları Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulumuzca verilerek eğitim seminerimiz tamamlandı.

 

Eğitimde de öncü olan sendikamız ülke geneli yaptığımız eğitimlerin 7.sini tamamladı. Ramazan ayı sonrası Van Bölge Şube eğitim seminerimiz yapılarak 2022 yılı eğitimlerimizi tamamlamayı hedefliyoruz.

 

TOLEYIS Sendikası Genel Merkez Basın