Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

ANKARA ve KONYA BÖLGE ŞUBE İŞYERİ TEMSİLCİ EĞİTİM SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİ

Sendikamız, 12-13 Mart 2022 tarihlerinde Antalya’da Ankara ve Konya Bölge Şube işyeri temsilcilerimize yönelik eğitim semineri düzenledi.

 

Eğitim Seminerine, Genel Başkanımız Cemail Bakındı, Genel Başkan Yardımcılarımız Cemalettin Kelten ve Murat Bakındı ve Genel Mali Sekreterimiz Ali Şahin ile Marmara Bölge Şube Başkanımız Yusuf Erbaş, Ankara Bölge Şube Başkanımız Mustafa Öksüz, Konya Bölge Şube Başkanımız Uğur Ülker ve Genel Başkan Danışmanımız Abdullah Kahraman katıldılar.

 

Seminer İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından Genel Merkez Uzmanımız Kenan Karabulut’un açış konuşması ile başladı. Konuşmalar öncesinde TOLEYIS 40. Yıl belgeselimiz katılımcılar ile paylaşıldı.

 

Açışın ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız Cemail BAKINDI, 45 yıllık TOLEYIS mücadelesinde nasıl bugünlere gelindiğini katılımcılar ile paylaştı ve durmadan kararlılıkla ilk gün ki azimle yolumuzda ilerlediğimizi ve 2022 yılında hedefimiz olan 50.000 sayısına gittikçe yaklaştığımızı söyleyerek bu başarıda emeği geçenlere şükranlarını iletti. Geçtiğimiz günlerde aramıza katılan 3000 kişinin çalıştığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanları ve Türkiye geneli 22 ayrı işyerinin ardından 3 ayrı işyerinin daha sendikamıza farklı sendikalardan istifa ederek katıldığını aktaran Genel Başkanımız bu aile büyümeye devam edecek dedi. Son günlerde dünyada yaşanan olumsuzluklara da değinen Genel Başkanımız birlik beraberliğe ve barışa olan kararlılığımızı vurguladı ve sonrasında seminerlerimize hızla devam ettiğimizi ve 81 vilayette eğitim yapılmamış tek bir temsilci kalmayana kadar da durmayacağımızı iletti. TOLEYIS ailesinin bugünlerde sektörümüzdeki tek yetkili ve dünya çapında sektörde en büyük sendika olduğunun altını çizerek bu büyük aileye olan güvenini katılımcılar ile paylaştı ve alkışlar eşliğinde konuşmasına son verdi.

 

Açılış konuşmalarının ardından eğitimlere başlandı ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayım YORĞUN, “Sendikacılık Fikrinin Doğuşu, Sendikal Gelişmeler ve Temsilcilerin Görevleri” konulu eğitim verdi.

 

Eğitimin ilk günü öğleden sonra Genel Başkan Danışmanımız Abdullah Kahraman Toplu İş Sözleşmesi Prosedürleri ve Toplu Pazarlık konulu bir eğitim gerçekleştirdi ve seminerin ilk günü tamamlandı.

 

Tüm eğitimlerin sonunda üyelerimizden gelen tüm sorular cevaplanarak eğitimler sonlandırıldı.

 

Sonrasında eğitime katılan işyeri temsilcilerimize katılım sertifikaları Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulumuzca verilerek eğitim seminerimiz tamamlandı.

 

Eğitimde de öncü olan sendikamızın tüm bölgelerimizde eğitimleri hız kesmeden devam edecektir.

 

TOLEYIS Sendikası Genel Merkez Basın