Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

AKDENİZ İZMİR MARMARİS ve KÜTAHYA BÖLGE ŞUBE İŞYERİ TEMSİLCİ EĞİTİM SEMİNERİMİZ GERÇEKLEŞTİ

Sendikamız, 26-27 Şubat 2022 tarihlerinde Antalya’da Akdeniz, İzmir, Marmaris ve Kütahya Bölge Şube işyeri temsilcilerimize yönelik eğitim semineri düzenledi.

Eğitim Seminerine, Genel Başkanımız Cemail Bakındı, Genel Başkan Yardımcılarımız Cemalettin Kelten ve Murat Bakındı, Genel Sekreterimiz Yücel Köksal ve Genel Mali Sekreterimiz Ali Şahin ile İzmir Bölge Şube Başkanımız Mustafa Çelik, Marmaris Bölge Şube Başkanımız Ersin Sancaklı, Kütahya Bölge Şube Başkanımız Mesut Güneş, Kütahya ve Havalisi Bölge Temsilcisi Osman Altun ve Genel Başkan Danışmanımız Abdullah Kahraman katıldılar.

Seminer İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından Genel Merkez TİS Uzmanımız Gözde Gültepe’nin açış konuşması ile başladı. Konuşmalar öncesinde TOLEYIS 40. Yıl belgeselimiz katılımcılar ile paylaşıldı.

Açışın ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız Cemail BAKINDI, tekrar bir araya gelmiş olmanın mutluluğunu temsilcileriyle paylaşarak konuşmasına başladı. Bugünlere gelene kadar geçilen zorlu yolları ve mücadeleleri katılımcılar ile paylaşan Genel Başkanımız, durmadan kararlılıkla ilk gün ki azimle yolumuzda ilerlediğimizi ve 2022 yılında hedefimiz olan 50.000 sayısına gittikçe yaklaştığımızı söyleyerek bu başarıda emeği geçenlere şükranlarını iletti. Geçtiğimiz günlerde aramıza katılan 3000 kişinin çalıştığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanları sonrası Türkiye geneli 22 ayrı işyerinin de sendikamıza farklı sendikalardan istifa ederek katıldığını aktaran Genel Başkanımız konuşmamı yaparken dahi birkaç işyeri aramıza katılıyor ve bu aile büyümeye devam ediyor dedi. Son günlerde dünyada yaşanan olumsuzluklara da değinen Genel Başkanımız birlik beraberliğe ve barışa olan kararlılığımızı vurguladı ve sonrasında seminerlerimize hızla devam ettiğimizi ve 81 vilayette eğitim yapılmamış tek bir temsilci kalmayana kadar da durmayacağımızı iletti. TOLEYIS ailesinin 50. Yılına doğru, emin adımlarla ilerlediği bugünlerde sektörümüzdeki tek yetkili ve dünya çapında sektörde en büyük sendika olduğumuzun altını çizerek bu büyük aileye olan güvenini katılımcılar ile paylaştı ve alkışlar eşliğinde konuşmasına son verdi.

Açılış konuşmalarının ardından eğitimlere başlandı ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayım YORĞUN, “Sendikacılık Fikrinin Doğuşu, Sendikal Gelişmeler ve Temsilcilerin Görevleri” konulu eğitim verdi.

Eğitimin ilk günü öğleden sonra Genel Başkan Danışmanımız Abdullah Kahraman Toplu İş Sözleşmesi Prosedürleri ve Toplu Pazarlık konulu bir eğitim gerçekleştirdi ve seminerin ilk günü tamamlandı.

Tüm eğitimlerin sonunda üyelerimizden gelen tüm sorular cevaplanarak eğitimler sonlandırıldı.

Sonrasında eğitime katılan işyeri temsilcilerimize katılım sertifikaları Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulumuzca verilerek eğitim seminerimiz tamamlandı.

Eğitimde de öncü olan sendikamızın tüm bölgelerimizde eğitimleri hız kesmeden devam edecektir.

TOLEYIS Sendikası Genel Merkez Basın