Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

TOLEYIS sendikasının sektörde tek yetkili olduğu hukuk tarafından tescillendi

Değerli üyelerimiz daha önce bilindiği üzere DİSK'ten ayrılarak HAK-İŞ e geçen OLEYİS Sendikasınca Çalışma Bakanlığı tarafından yayınlanan Temmuz 2021 İşçi Sendikaları üye istatistiklerine tedbir koydurmayı talep ederek dava açılmıştı. Ancak T.C. Ankara 40 İş Mahkemesince bu karar reddedilerek tedbir kararı bozulmuştu. Bu karara da itiraz eden Oleyis Sendikası konuyu İSTİNAF’a taşımıştı.
Bugün elimize ulaşan Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 7. Hukuk Dairesinin kararında. Başvurunun KESİN olarak REDDİNE karar verilmiştir. Yıllardır işçileri türlü yalan ve iftiralar ile kandırmaya çalışanların maskesi bir kez daha düşmüştür. TOLEYIS Sendikamızın sektöründe TEK YETKİLİ SENDİKA olduğu HUKUK önünde de tescillenmiştir. Bizlere inanan ve bu iddialara hiçbir zaman kulak asmayan değerli üyelerimize teşekkür ederiz.
Değerli 18 No’lu İş Kolu çalışanı emekçi kardeşlerimiz bu gibi asılsız iddialar ile sizlerin kafalarını karıştırmaya çalışan kişilere itibar etmeyiniz. 45 yıldır üyeleriyle şeffaflık ilkesiyle sendikacılık anlayışını benimseyen TOLEYIS Sendikası sizlerle büyümeye devam etmektedir. Bu Hukuk Kararı da haklılığımızı bir kez daha gözler önüne sermiştir.
Her platformda tek derdi barajı aşmak olan ve bu konuda sizlere yalan söylemekten çekinmeyen zihniyetler ile mücadelemiz devam etmektedir. Unutulmamalıdır ki bu yapılan karalama çalışmaları sizlerin teveccühü her geçen gün büyümeye devam eden TOLEYIS Sendikasını durduramayacaktır. Şeffaflık ilkesi ile hizmete devam edeceğimizden hiç şüpheniz olmasın. Bizlere inanan tüm üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

TOLEYIS SENDİKASI YÖNETİM KURULU ADINA
GENEL BAŞKAN
CEMAİL BAKINDI