Haber Detayı

  • Haberler ve Duyurular
  • /
  • Haber Detayı

Trabzon'da Bölge İşyeri Temsilci Eğitim Seminerimiz Gerçekleşti

Sendikamız, 5-6 Şubat 2022 tarihlerinde Trabzon Yol-iş Holiday Hotel’de Trabzon ve Havalisi ve Erzurum Şube işyeri temsilcilerimize yönelik eğitim semineri düzenledi.
 
Eğitim Seminerine; Genel Başkanımız Cemail Bakındı, Genel Başkan Yardımcılarımız Cemalettin Kelten, Murat Bakındı, Genel Sekreterimiz Yücel Köksal ve Genel Mali Sekreterimiz Ali Şahin ile Türk-iş Trabzon İl Temsilcisi ve Yol-iş Şube Başkanı Gökhan Gedikli, Trabzon ve Havalisi Şube Başkanımız Yusuf Ayaydın, Erzurum Şube Başkanımız Ekrem Sivaslı, Ankara Bölge Şube Başkanımız Mustafa Öksüz ve Karadeniz Bölge Uzmanımız Soner Donat katıldılar.

Seminer İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından Genel Merkez TİS Uzmanımız Gözde Gültepe’nin açılış ve hoş geldin konuşması ile başladı.

 

Açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen Genel Başkanımız Cemail BAKINDI, tekrar bir araya gelmiş olmanın sevincini temsilcileriyle paylaşarak konuşmasına başladı. Ardından sendikamız üye sayısının şu anda 40.000’leri geçtiğini, 2022 yılında hedefimizin 50.000 olduğuna vurgu yaparak 45 yıldır hedeflerin daima yukarı olduğu sendikamızın sürekli büyüme hedefine odaklanmamız gerektiğini belirtti. Tüm bölgelerimizde önümüzde haftalarda sırayla eğitim seminerleri düzenleneceğini, Sendikamızın bir aile olduğu ve bu ailenin bir parçası olmaktan dolayı hissettiği mutluluktan bahsederken, daha fazla birlikte olacaklarını sözlerine ekleyerek bu ailenin daha da büyüyeceği ve bunu birlik beraberlik içinde, sırt sırta vererek başaracaklarını dile getirerek alkışlar eşliğinde konuşmasına son verdi.

 

Genel Başkanımızın ardından ile Türk-iş Trabzon İl Başkanı ve Yol-iş Şube Başkanı Gökhan Gedikli katılımcılarımıza Trabzon’a hoş geldiklerini ileterek konuşmasına başladı. Konuşmasında taşerona kadro konusunda öncülüğün Türk-iş Yol-iş ile başladığı ve son olarak 696 KHK Kapsamında taşerondan kadroya geçişlerde de en önde mücadelenin Türk-iş tarafından yapıldığı ve sonuçlandırıldığını ve Türk-iş Konfederasyonunun Türk İşçi hareketinin öncüsü olmaya devam edeceğini iletti.

 

Açılış konuşmalarının ardından eğitimlere başlandı ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayım YORĞUN, “Sendikacılık Fikrinin Doğuşu, Sendikal Gelişmeler ve Temsilcilerin Görevleri” konulu eğitim verdi. Konuşmasına, birlik ve beraberliğin öneminden, "ben" duygusuyla değil "biz" duygusuyla hareket etmenin getireceği olumlu sonuçlardan bahsetti.

 

Eğitimin ilk günü öğleden sonra Genel Başkan Danışmanımız Abdullah Kahraman Toplu İş Sözleşmesi Prosedürleri ve Toplu Pazarlık konulu bir eğitim gerçekleştirdi ve seminerin ilk günü tamamlandı.

 

Seminerin ikinci gününde Genel Merkez TİS Uzmanımız Gözde Gültepe Toplu İş Sözleşmesi taslak hazırlanması ve uygulanması konusunda bir eğitim verdi. Tüm eğitimlerin sonunda üyelerimizden gelen tüm soruları en ince ayrıntısına kadar cevaplayarak eğitimler sonlandırıldı.

 

 

Sonrasında eğitime katılan işyeri temsilcilerimize katılım sertifikaları Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulumuzca verilerek eğitim seminerimiz tamamlandı.

 

Eğitimde de öncü olan sendikamızın tüm bölgelerimizde eğitimleri hız kesmeden devam edecektir.

 

TOLEYIS Sendikası Genel Merkez