KYK TİS Görüşmelerine Resmi Arabulucu Nezdinde 12 Nisan 2019 Tarihinde Devam Edildi.

       Değerli KYK Çalışanları;

KYK TİS Görüşmelerine Resmi Arabulucu Nezdinde 12 Nisan 2019 Tarihinde Devam Edildi.

Sendikamız ile Kamu İşverenleri Sendikası arasında, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu işletmesi için, Resmi Arabulucu nezdinde Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri 12 Nisan 2019 tarihinde Ankara’da devam edildi.

Yapılan görüşmeler sonucunda, anlaşma sağlanamamıştır. Bundan sonra anlaşma sağlanması için kanun gereği 60 günlük süremiz daha vardır.

Sizlerin de dahil olduğu, Kamu kesiminde 178 bin işçinin Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri devam etmektedir. Tüm kamu işçileri Toplu İş Sözleşmesi için, Türk-İş Konfederasyonumuzun Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Türk-İş’e bağlı Sendika Genel Başkanları, Sendikamız Genel Başkanı olmak üzere Sayın Cumhurbaşkanımız ile görüşmelerde bulunarak Toplu İş Sözleşmesinin tüm işçilerimize en iyi hakları sağlamak ve almak için büyük çaba ve gayret gösterilecektir.

Bu süreç içerisinde sabırla beklemenizi, gelişmelerle ilgili sizleri bilgilendireceğimizi, bizleri takip etmenizi, bugüne kadar sizlere doğrusunu anlattığımızı, bundan sonra da doğru bir şekilde haberdar edeceğimizi bilmenizi isteriz.

Korsan sendikalara, dışarıdan sizleri provoke edecek yalan yanlış, asılsız bilgi ve haberlere itibar etmemenizi önemle rica ederiz.

Sizlerle birlikte çalışan, taşerondan kadroya geçen işçi kardeşlerimize de bu süreç ve gelişmelerle ilgili bizleri takip etmelerini, onların da Ekim 2020 yılına kadar sabırla beklemelerini, birlik ve beraberlik içerisinde olmanızı diliyor, saygılarımızı sunuyoruz.

 

                                     TOLEYİS SENDİKASI

                                GENEL YÖNETİM KURULU