İzmir Şube 1. Olağan Genel Kurulu 21 Nisan 2019 Tarihinde Saat 10:00’da Toplandı.

İzmir Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulu’na başlamadan önce Sendikamızın 40. Yıl Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle, Toleyis’in, Sendikamızın kurucusu ve Genel Başkanı Sn. Cemail BAKINDI ile 40 yıllık onurlu yürüyüşünü içeren tanıtım filmi yayınlandı.

Genel Kurul’un Açılış Konuşmasını İzmir Şube Başkanımız Sn. Mustafa ÇELİK gerçekleştirdi. Sn. Çelik; Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulunarak tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu. Ardından Başkanlık Divanının oluşturulmasına ilişkin teklifi kongreye sundu. Divanın teşkiline ilişkin teklif oy birliğiyle kabul edildi. Divan Başkanlığına Cemail BAKINDI, Divan Başkan Yardımcılığına Yusuf KUTLU, Katip Üyeliklerine Esin KARABEY ve Zeynep CANDAN seçildi.

Daha sonra, Büyük ATATÜRK ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Ardından konuşmalarını yapmak üzere Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI kürsüye davet edildi. Sn. Bakındı; Katılımcıları selamlayarak duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülke olarak birlik ve beraberlikle mücadele etmemiz gerektiğini, bu şekilde sorunların üstesinden gelinebileceğini, birlik olunduğu takdirde tüm sorunlara göğüs gerebileceğimizden bahsetti. Ayrıca Sn. Bakındı, ülkemizin gündeminde olan kıdem tazminatı fonu ile ilgili değerlendirmede bulundu. İşçinin güvencesi olan kıdem tazminatı haklarına hiçbir şekilde dokunulmaması gerektiğini vurguladı.  Son olarak “hepimizin insanca yaşayabileceği bir dünya bir Türkiye diler, hepinizi sağlık ve mutlulukla selamlar, saygılarımı sunarım” diyerek sözlerini noktaladı.

Daha sonra, değerli misafirlerimiz takdim edildi. Ardından kongreye katılamayıp başarı dileklerinde bulunanların telgrafları okundu.   

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, Sendika Yönetim, Denetim, Disiplin Kurul’larına adayların tespiti için süre verdi.

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, daha önce delegelere gönderilmiş olan Faaliyet ve Denetim Kurulu Raporları, Genel Kurulun oylarına sunuldu. Söz alan olmadı, oylama yapıldı ve oybirliğiyle kabul edildi.

Adaylık müracaatları geldikten sonra, Genel Kurul delegelerine müracaat eden adaylıklar okundu ve oy pusulası basılması için matbaaya gönderildi. 

Kurulların ibrasına geçildi. Kurullar, oy birliğiyle ibra edildi.

Basılan oy pusulaları Seçim Kuruluna teslim edilerek Genel Kurulun seçimler kısmına geçildi.

İzmir Şubemizin 21.04.2019 tarihinde yapılan 1. Olağan Genel Kurul’unda, Şube Başkanlığına Mustafa ÇELİK seçildi.

 

 

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

ŞUBE BAŞKANI                                                       :    MUSTAFA ÇELİK 

ŞUBE SEKRETERİ                                                    :    FAHRİ KAYA

ŞUBE MALİ SEKRETERİ                                          :    LEVENT KELEŞ

ŞUBE TEŞKİLAT SEKRETERİ                                   :    NİHAT KORKMAZ

ŞUBE EĞİTİM SEKRETERİ                                       :    SAVAŞ AKYILDIZ

Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik eder, sendikamıza işçi sınıfına hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarında başarılar dileriz.