haber.sol.org.tr / 24.11.2015 / Devlet Tiyatrolar'nda grev: 12 Aralk'ta perde almayacak
    

 

Devlet Tiyatrolar`nda grev: 12 Aralk`ta perde açlmayacak

Türkiye Otel, Lokanta, Dinlenme Yerleri çileri Sendikas (TOLEYS) 12 Aralk`ta Devlet Tiyatrolar`nda greve çkacaklarn açklad.

 

 

TOLEYS Genel Bakan Cemail Baknd, 650 üyeleri adna tüm giriimlerine ramen, Kültür ve Turizm Bakanl bünyesindeki Devlet Tiyatrolar Genel Müdürlüü`nün sözleme görümelerine yanamadn söyledi.

Evrensel`de yer alan habere göre, tüm yasal prosedürleri yerine getirdiklerini belirten Baknd, 12 ilde faaliyet gösteren devlet tiyatrolarnda grev karar alndn duyurdu. Baknd, "Sendikamz buradaki tüm içilerle 12 Aralk`ta saat 10.00`da Devlet Tiyatrolar`nda greve balayacaktr" diye konutu.

 

SANATÇILARA DESTEK ÇARISI 

Devlet Tiyatrolar sanatçlarna greve destek vermeleri çarsnda bulunan Baknd, yeni kurulacak hükümete de öyle seslendi: "Önümüzde 20 gün var. Masaya bile oturmadk. Gelin masaya oturalm ve tartalm. Bu arkadalarmzn toplu i sözlemesi düzenine geçme haklarna sayg gösteriniz. Bu arkadalarmz içidir, devlet tiyatrolarnn alt emekçileridir. Bunlara öksüz, itilmi-kaklm muamelesi yaplmtr. Bu nedenle içilerin kanundan doan hak ve hukuklar neyse verilmelidir. Aksi takdirde tiyatrolarn kapanmas veya perdelerini indirmesi herhalde çok ho bir durum deildir."

haber.sol.org.tr/24 Kasm 2015

[ Geri Dn ]

Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help