Konyadahaber 23/06/2010

Terör Tüm Ülkeyi Tehdit Ediyor

Türkİş Teşkilatlandırma Sekreteri Cemail Bakındı "Ülkemizin en büyük sorunu işsizliktir. Bununla birlikte terörde aynı oranda artmaktadır" dedi.


Türk İş Genel Merkez Teşkilatlandırma Sekreteri Cemail Bakındı ve Türkİş 2. Bölge Temsilcisi Necati Kökat, TESİş toplantı salonunda yaptıkları ortak basın açıklamasında ülke gündeminde yer alan konuları görüşlerini açıklarken, Ülkenin en büyük sorununun işsizlik olduğunu ve bununla birlikte terör olaylarının aynı oranda arttığını söylediler.

Tesİş Sendikası Konya Şubesi toplantı salonunda düzenlenen basın açıklamasına Türk İş Teşkilatlandırma Sekreteri Cemail Bakındı, Türkİş 2. Bölge Temsilcisi Necati Kökat. Bölge temsilciliğine bağlı Konya, Antalya, Isparta, Burdur, Afyon, Karaman ve Aksaray Türkİş Başkanları katıldı.

Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Türkİş 2. bölge Temsilcisi Necati Kökat "Bugün Konyada Türkİş 2. Bölge temsilciliğine bağlı 7 ilin Türkİş başkanları ve bağlı sendikaların şube başkanlarıyla bir araya geldik. Hedefimiz ilk önce tanışmak ve çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapacağız.. Bunun yanı sıra Türkİş Teşkilatlandırma sekreteri Cemail Bakındı ile de sendikalarımızı tek tek ziyaret edeceğiz." Dedi.

Türkİş Teşkilatlandırma Ülke gündemindeki konularda konuşan Türkİş Teşkilatlandırma Sekreteri Cemail Bakındı ise yaptığı açıklamalarda şu sözlere yer verdi. "Ülkemizin en büyük sorunlarından biri işsizliktir. Bununla beslenen terör ise işsizlikle birlikte ülke gündemindeki etkisini artırmaktadır. Onun için Ülkemizde birlik ve beraberliğe ihtiyaç vardır. Türkİş olarak bizler birlik ve beraberlik için üstümüze düşen görevi seve seve yapıyoruz.

Ülkemizde işsizlik oranı 14,5 olarak gösteriliyor. Ama bizim yaptığımız araştırmalara göre ise bu oran % 20 olarak gözükmektedir. Bir an önce istihdam için çalışmalar başlatmak zorundayız. Ama izlenen politika bu konuyu bizlere fatura etmektedir.

Gündeme getirilen bölgesel asgari ücret, hukuka karşı gelmektir. Çünkü Anayasamıza göre tüm vatandaşlarımız eşit şartlara haizdir. Bunun için bölgesel asgari ücrete Türkİş olarak karşıyız. Ayrıca bugün ülkemizde Asgari ücret minimuma kadar indirilmiştir. Hatta açlık sınırının çok altındadır.

Ülkemizde kayıtdışı çalışanların oranı bugün itibariyle % 45dir. Bu da devletimizin gelir kaybına sebep olmaktadır. Bu kayıtdışını sıkı bir takibe alınması gerektiğini savunuyoruz. Ayrıca Ülkemizde 1 milyonun üzerinde yabancı kaçak isçi var. Bizim işsizlerimiz varken, onların hem kayıtdışı, hem de çalışmaları etik değildir.
Batı daki ülkelerde özelleştirmeler istihdam amaçlı yapılırken, ülkemizde bunun tam tersi gerçekleştirilmektedir. Bu da ülkemizdeki issiz sayısının artmasını sağlıyor. Şunu da söylemek istiyorum ki Dünya üzerinde en kötü özelleştirmeler ülkemizde gerçekleştirilmiştir.

Türkİş olarak siyasilerimizin birlik ve beraberlik içinde olma zamanı olduğunu söylemek zorundayız. Çünkü hem işsizlik, hem de terör zirveye tırmanmıştır. Bunların önüne geçmek için birlikte hareket etmek zorundadırlar. Birlik ve beraberlik tüm sorunların üstesinde geleceği kanısındayız" dedi


KONYADAHABER.COM / 23.06.2010

[ Geri Dn ]

Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help