Bursa Hakimiyet 06/04/2010

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Türkiye Otel, Lokanta ve Dinlenme Yerleri İşçileri Sendikası (TOLEYİS) Genel Başkanı Cemail Bakındı arasında imzalanan sözleşme, sendika sorununu 6 yıldır devam eden BURFAŞta 230 personelin yüzünü güldürdü.

Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden BURFAŞta 6 yıldır çözülemeyen sendika sorunu, TOLEYİS çatısı altında imzalanan sözleşmeyle çözüldü. Artık BURFAŞ çalışanları, ortalama ücretlerde 4 ikramiye, odun, yiyecek, yol ve taşıt avantajına sahip olacak. Yaklaşık yüzde 34 civarında artış gösterecek olan maaşlarda da en yüksek ücret bin 700, yeni başlayan personel için en düşük ücret ise bin 100 TL olacak.

ALTEPE: DEMOKRATİK HAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kültürpark Spor Kafede gerçekleştirilen imza töreninde, Bursada kentin değerlerinin öne çıkarılması için çalıştıklarını söyledi. Bursanın her yönüyle örnek bir şehir olacağına inanan Başkan Altepe, "Belediyede sorun değil, iş üretilsin istiyoruz. BURFAŞta artık gerek sosyal haklar gerekse maaşlar konusunda sıkıntı yaşanmayacak. Örgütlenme en temel demokratik haktır. Bu düzenin üretime de yansıyacağına inanıyorum" dedi.

BAKINDI: SORUNU ÇÖZDÜK

TOLEYİS Genel Başkanı Cemail Bakındı da Türkiyenin çok köklü bir tarihe sahip olduğunu belirterek, "Bu ülke hepimizin. Kardeşliği ve beraberliği korumalı, enerjimize sahip çıkmalıyız. Sevgiyle kurulan Türkiyeyi gelecekte iyi yerlere taşıyabilmemiz önemli. BURFAŞta 6 yıldır çözülemeyen sorun artık çözüldü. Emek dostu Başkan Altepe de bize bu konuda destek oldu" diyerek Altepeye teşekkür etti.

DAVULLU ZURNALI KUTLAMA

Başkan Altepe ve Bakındı, konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesini imzaladılar. AKP İl Başkanı Nagip Vardar ile TÜRK İŞ Sendikası Bölge Temsilcisi Mehmet Kanca ve BURFAŞ çalışanları da törende hazır bulundu. Sendikalı olan şirket çalışanları, sözleşme sevincini davul zurna eşliğinde kutladı. Törenin ardından Başkan Altepe, Bursaspora başarılar dileyen TOLEYİS Genel Başkanı Cemail Bakındıya Bursaspor forması hediye etti.

[ Geri Dn ]

Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help