Sendikamız, işyeri sendika temsilcilerine yönelik 16 Ocak 2016 tarihinde Büyük Anadolu Ereğli Otel'de Eğitim Semineri düzenledi.

 

Eğitim seminerinin açılış konuşmasını Genel Başkan Yardımcımız Yusuf KUTLU yaptı. Eğitimin herkes için faydalı geçmesi yönünde temennilerini dile getiren Yusuf KUTLU ilgilerinden dolayı katılımcılara teşekkür ederek sözü Genel Başkanımız Cemail BAKINDI`ya bıraktı.

Açılış konuşmasının ardından kürsüye gelen  Genel Başkanımız Cemail BAKINDI, uzun bir aradan  sonra tekrar bir araya gelmiş olmanın sevincini temsilcileriyle paylaşarak konuşmasına başladı. Sendikamızın bir aile olduğu ve bu ailenin bir parçası olmaktan dolayı hissettiği mutluluktan bahsederken eğitim seminerlerinin daha da sıklaşacağı ve daha fazla birlikte olacaklarını sözlerine ekleyerek bu ailenin daha da büyüyeceği ve bunu birlik içinde, sırt sırta vererek başaracaklarını dile getirerek alkışlar eşliğinde konuşmasına son verdi.

 


Genel Başkanımızın ardından konuşmaya  sendikamız Baş Hukuk Müşaviri Av.Ergün KIRCI geldi. Ağırlıklı olarak temsilcilerimizden gelen soruları, titizlikle cevaplayan KIRCI, bu ilgiden, öğrenme isteğinden ve bilgi alışverişinden memnuniyetini dile getirdi.Verimli bir sohbet havasında geçen konuşmasına "İş Kanununda Haftalık Çalışma Süresi" , "Sözleşmenin Feshinde Usul", "Çalışma Süresinden Sayılan Haller" kanun maddeleri hakkında bilgi verdi.İşe iade alımı ve bununla ilgili olan "ikale sözleşmesi" ile ilgili merak edilenleri en ince ayrıntısına kadar cevaplayarak, bu konu ile ilgili  temsilcilerimizin aklındaki tüm soru işaretlerini giderdi.

Eğitim seminerinin 2.oturumunda Doç. Dr. Sayım YORGUN 4857 sayılı "İş Kanununda" değişen maddeler ile ilgili slayt eşliğinde detaylı açıklamalar yaparak temsilcileri bilgilendirdi. Konuşmasına, birlik ve beraberliğin öneminden, "ben" duygusuyla değil "biz" duygusuyla hareket etmenin getireceği olumlu sonuçlardan bahsederek devam etti. Genel olarak en çok sorulan soru "Sendikaların geleceği var mı ?“ oldu. YORGUN`un Cevabı : "Eğer sendikalar bitecek olsaydı, işverenler sendika kurar mıydı ?" dediği an herkesi tatmin edecek cevabı vererek konuşmasını, yapılan değerlendirmelerle ve yöneltilen çeşitli sorularla tamamladı.

 

Son olarak eğitim seminerine katılan tüm temsilcilerimize sertifikaları verilerek eğitim programına son verildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help