ETUF ve ETUC tarafından 07-08 Ekim 2015 Tarihlerinde Brüksel'de Düzenlenen Toplantıya Doç. Dr. Sayım YORGUN Katıldı.
 

ETUF ve ETUC tarafından Brüksel`de düzenlenen toplantıda konuşan Doç. Dr. Sayım YORGUN "İşçi Sorunlarının Çözümü için Serbest Dolaşım Hakkının Verilmesi Gereklidir" dedi.

 

Avrupa Sendikalar Federasyonu (ETUF) ve Avrupa Sendikalar Konfederasyonu (ETUC) tarafından düzenlenen "Güvencesiz Çalışmanın Sonlandırılması ve İnsana Yaraşır İşlerin Yaygınlaştırılması"na yönelik toplantı 07- 08 Ekim 2015 tarihinde Brüksel`de gerçekleştirildi.

 

Toplantıya sendikamızı temsilen katılan Doç. Dr. Sayım YORGUN, "İşçilerin içinde bulundukları şartları değiştirebilmek için sermayenin, girişimcinin, mal ve hizmetlerin sahip olduğu serbest dolaşım imkanına işçilerin de sahip olması gerekir.

 

Serbest dolaşan sermaye karşısında emeğin pazarlık gücü sınırlandırılmıştır. Küreselleşen sermaye karşısında yerel şartlara mahkum edilmiş işçilerin başarılı olma şansları düşüktür. Bu nedenle küresel sermayeye karşı, küresel emek hareketini örgütlemek kaçınılmazdır." dedi.

 

Toplantıda standart olmayan istihdam biçimlerinin, düşük ücretlerin, güvencesiz çalışmanın, sosyal güvencesizliğin sona erdirilmesi için ortak mücadelenin yapılması, örgütlenme ve hükümetler üzerinde baskı kurmaya yönelik girişimlere öncelik verilmesi hususları tartışıldı.

Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help