Karada Turizm ve Catering Sendikasnda 05-07 Ekim 2015 tarihlerinde Uluslararas Seminer Yapld.
 

 

Karada Turizm ve Catering çileri Sendikas ve Friedrich Ebert Vakfnn katklar ile 05 - 07 Ekim 2015 tarihlerinde Karada`da galo ehrinde uluslararas seminer gerçekletirildi.

 

 

Bu tarihte gerçekletirilen toplantya Karada, Srbistan, Türkiye, Makedonya ve Arnavutluk`taki turizm sektöründe örgütlü sendikalarn temsilcileri katld. Sendikamz temsilen Genel Bakanmz Cemail BAKINDI önderliinde, THY Do&Co kram Hizmetleri A.. iyeri sendika batemsilcimiz Yusuf ERBA, Büyük Kulüp Dernei iyeri sendika batemsilcimiz Zarif ÜRÜN ve Ataköy Otelcilik A.. iyeri sendika batemsilcmiz Arif BAER`den oluan heyet katld.    

 

Yeni sendika üyelerinin kazanlmasna ve mevcut üyelerinin korunmasna yönelik stratejiler ile ilgili sorunlar tartld.

 

Seminerin çalmas Genel Bakan Cede MLNÇ`in açl konumas ile balad. Sayn MLNÇ Karada`daki güncel sorunlarla balarken, dünyadaki olaylardan dolay turizm sektörünün çok olumsuz etkilendiini belirtti.  Gençlerde isizlik orannn yüksek olduunu ve kayt d çalma gibi sorunlarn arttn belirtti. Dolaysyla sendikalarn üyeleri kazanmasna ve korunmasna yönelik yeni stratejilere ihtiyaçlar olduunu vurgulad.  Sendikaclar olarak mücadelemizde birlik içinde olmalyz. Friedrich Ebert Vakf Koordinatörü Sayn Milan JEVTÇ`e teekkür ederek ve bu tür seminerlerin devam etmesi gerektiini vurgulayarak konumasn bitirdi. 

 

 

MLNÇ`in konumasndan sonra Sayn Milan JEVTÇ, seminer konusu ile ilgili bilgiler verdi. Sn. JEVTÇ sendikalarn deiiklie ihtiyaç duyduunu, üyelerin isteine cevap verebilmek için daha büyük  potansiyel ve kapasite de olmalar gerektiini belirtti. Eitimlerin ve teknoloji ile yan yana gitmesinin önemini ve yatrmlarn devamnn olmasnn gerektiini vurgulad.

 

Sn. JEVTÇ`ten sonra dier ülkelerin sendika temsilcileri de kendi tecrübelerini paylatlar. Bu tür eitim seminerlerinin çok önemli olduu vurgulanarak, bundan sonra tüm ülkeler arasnda yakn i birlii kurulmasna ve gelecek toplantnn ayn konu ile Srbistan`da yaplmasna karar verildi.

Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help