Toleyis Akdeniz Bölge Şube Başkanı Cemalettin KELTEN'in, Club Med İşletmesinin Hisse Devri ile İlgili Basın Açıklaması
 

       Toleyis Akdeniz Bölge Şube Başkanı Cemalettin Kelten: “CLUP MED İşletmesinin Türkiye’de yeni işyerleri açacak olması bizleri sevindirdi, ancak şirketin devrine ilişkin yaşanan gelişmeler çalışanları tedirgin ediyor”

 

         Türkiye turizminin öncü şirketlerinden olan CLUP MED işletmesinin hisse devrine ilişkin gelişmeler işçilerimizi ve sendikamızı tedirgin ediyor diyen sayın KELTEN “Bugüne kadar örnek işveren olarak gösterdiğimiz CLUP MED’in  çalışanların haklarına saygıyı esas alan politikasında ortaya çıkabilecek olumsuz gelişmeleri değerlendirmek üzere Avrupa ve Afrika Bölgelerinde örgütlü sendika temsilcileri TUNUS’da toplanarak ortak deklerasyon yayınladı.”açıklamasında bulundu.

 

         EFFAT ve UIT’in girişimiyle, Club MED CEDS üyeleri ve Avrupa-Afrika bölgesi sendikaları delegelerinin girişimiyle : FO, UNSA, CFDT (Fransa), FISASCAT-CISL (İtalya), TOLEYİS(Türkiye), FGAT-UGTT (Tunus) ve UMT (Fas), Tunus’un Hammamet şehrinde toplanarak müzakere yaptılar. Yapılan müzakere sonucunda CLUP MED’in hisslerini almaya talip şirketlerin öncelikle işçilerin temel sosyal haklarına saygıyı esas alması ve bu düşüncelere sahip şirketlere öncelik verilmesi kararlaştırıldı.

      

         Toplantıya katılan CLUP MED yetkilileri Türkiye’de yeni işyerlerinin açılacağını ve  büyümeyi hedeflediklerini açıkladı. Bu açıklama sevinçle karşılandı. 04 Kasım 2014

 

 

 

Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help