Silkar Turizm Yatırım İşl. A.Ş. Manavgat Lykia Links Golf İşyeri Önünde, Manavgat Şube Başkanımız ile İşçiler Eylem Gerçekleştirdi.
    

    Sendikamız Manavgat Şube Başkanı Cemalettin KELTEN, örgütlü olduğumuz Silkar Turizm Yatırım İşletmeleri A.Ş. Manavgat Lykia World  Links Golf Otel işyerinin kiraya verilmesi nedeniyle işyerinden ayrılan üyelerimizin maaş ve tazminat alacaklarının ödenmemesi nedeniyle işçilerin de katılımı ile eylem gerçekleştirdiler, ardından Basın Açıklamasında bulundular.

 

      KELTEN, Basın Açıklamasında;

        

      “Sendikamızın örgütlü olduğu Silkar Turizm Yatırım İşl. A.Ş. işyerlerinde son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntıların faturası çalışanlara çıkarılmak istenmektedir.

 

       Şubat 2013`de Ölüdeniz`deki Tatil Köyü satılarak çalışanların iş akti feshedilmiş, fakat o günden beri işçi alacakları halen ödenmemiştir.

 

        İşletmekte oldukları Ürgüp Otel devredilmiş fakat işçi alacakları ödenmemiştir. 

 

        En son olarak Manavgat`ta bulunan Likya Tatil Köyü şaibeli bir şekilde eski müdürlerine yasalara uydurularak kiraya verilmiş ve çalışanların maaş ve tazminat alacakları halen ödenmemiştir. 

 

    Yasal olarak alacakları için bölge çalışma müdürlüklerine başvuran çalışanlara cevap olarak muhatap bulunamadı yazısı gelmiştir.

 

    Aynı şey yıllarca malzeme aldıkları tedarikçileri ve esnaf içinde geçerlidir. Bu borçlar da ödenmemiştir.

 

    Son olarak şirket Anadolu 3. Asliye Ticaret Mahkemesinde ihtiyati tedbir kararı aldırmış. Dava devam etmektedir.

 

    Bizim kanaatimiz kiralama ve diğer işlemler işçi ve diğer alacaklarda kurtulmak için yapılan hileli işlerdir.

 

    Buna karşı Türkiye genelinde örgütlü bulunan TOLEYİS Sendikası bu yapılan yanlışlıkların düzeltilmesi ve işçi alacaklarının ödenmesi için her türlü mücadeleyi verecektir.

 

    Bunun devamında İstanbul Holding Binası önünde, mahkemede ve çeşitli platformlarda bu mücadele devam edecektir.” diyerek sözlerine son verdi.

 

 

 

  

Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help