Sendikamız, Sırbistan'da Düzenlenen“29. Catering ve Turizm İşçilerinin Festivali”ne Katıldı.
    

 

SIRBİSTAN`DA "29. CATERİNG VE TURİZM İŞÇİLERİNİN FESTİVALİ" DÜZENLENDİ. 

 

TOLEYİS ÜYELERİNCE HAZIRLANAN TÜRK YEMEKLERİ VE BAR ŞOV BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ.

 

Sırbistan Catering ve Turizm İşçileri Sendikası`nca organize edilen, Sırbistan Maliye ve Ekonomi Bakanlığı Turizm Bölümü`nce desteklenen Catering ve Turizm İşçilerinin Festivali 22- 26 Ekim 2013 tarihleri arasında düzenlendi.  Sırbistan`ın "Prolom Banja" bölgesinde 29. kez düzenlen festivale yaklaşık iki yüz kişi katıldı. Festivalde sendikamız Toleyis`i temsilen Genel Başkan Yardımcımız NecatiAktaş`ın başkanlığında bir heyet katıldı. Ayrıca Yabancı konuklar arasında Makedonya`dan SUTKOZ Sendikası Genel Başkanı Zoran Georgiyevski yer aldı. Sırbistan Catering ve Turizm İşçileri Sendikası Genel Başkanı Radan Milovanoviç`in daveti üzerine, Toleyis Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Necati Aktaş, Toleyis Sendikası Ege Bölge Şube Başkanı Habib Karakuş,  Balçova Termal Otel temsilcisi Barmen Mustafa Kılıç, İstanbul Hakimevi temsilcisi Aşçı Ali Eroğlu ve Swiss Bosphorus temsilcisi Aşçı Sinan Tuncer katıldılar. 

 

Toleyis Sendikası adına görüşlerini açıklayan Genel Başkan Yardımcısı Necati Aktaş,  öncelikle davet için Sırbistan Catering ve Turizm İşçileri Sendikası Genel Başkanı Radan Milovanoviç`e teşekkür etti ve sendikalar arasındaki bu dayanışma ve birliğin uluslararası seviyede önemli olduğunu vurguladı. Sırbistan`da yayın yapan iki televizyonun sorularını cevaplandıran Aktaş, bu ilişkilerin devam edeceğini söyledi ve sendikalar arasındaki ilişkilerin iki devlet arasında daha geniş ve güçlü ilişkilerin doğmasına vesile olmasını diledi. 

 

Festivalin açılışı Sırbistanlı ve Türk aşçıların hazırladığı yemek şovuyla yapıldı. Sendikamız üyesi aşçılar Ali Eroğlu ve Sinan Tunçer ‘in Türk mutfağını tanıtmak için hazırladıkları 12 yemek Türk standında sergilendi. Büyük ilgi gören yemekleri tatmak için uzun kuyruklar oluştu. Festivalde Sırbistanlı aşçılar yarışması yapıldı. Bu yarışma için hazırlanan yemekler ayrı bir stantta sergilendi ve büyük bir ilgi gördü.  

 

 

Yarışmalar devam ederken İzmir Balçova Termal Otel`den Barmen Mustafa Kılıç bir gösteri yaptı. Kılıç tarafından hazırlanan çeşitli içki ve kokteyller katılımcılara ikram edildi. Ayrıca, Toleyis sendikası Ege Bölge Şube Başkanı Habib Karakuş, tatlı ananas flam besi yaptı ve katılımcılara ikram etti.  

 

Festival etkinlileri arasında bilimsel bir konferans düzenlendi. "İnsan Kaynakları, Turizm ve Catering Sektöründe" konulu bir toplantı yapıldı. Toplantıda Toleyis Genel Başkan Yardımcısı Necati Aktaş ve Toleyis Sendikası Ege Bölge Şube Başkanı Habib Karakuş birer konuşma yaptı. Aktaş ve Karakuş katılımcılara, Türkiye`de turizm sektöründe yaşanan gelişmeler, insan kaynakları ve özelleştirme ile ilgili bilgiler sundular ve konuşmalarının sonunda Sırbistan`daki meslektaşlarına turizmi geliştirmek ve turist sayısını arttırmak için önerilerde bulundular. 
 

Festivalin Gala Yemeği`nde, katılımcılara madalya, plaket ve sertifika verildi. Toleyis sendikasının festivale yaptığı katkılardan dolayı teşekkürlerini açıklayan Sırbistan Turizm ve Catering İşçileri Sendikasının Genel Başkanı Radan Milovanoviç, Toleyis Sendikası adına Genel Başkan Yardımcısı Necati Aktaş`a plaket verdi.

 

   

   

   

   

   

        

    

   

    

   

   

   

   

   

 

Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help