Sırbistan'da Yapılan Uluslararası Seminere TOLEYİS Temsilcileri Katıldı.
 

   Sırbistan Turizm ve Katering Sendikasi ile ‘Friedrich Ebert` vakfının ortak olarak düzenlediği uluslararası seminer 30 Mayıs 2010 -1 Haziran 2010 tarihleri arasında Sırbistan`ın başkenti Belgrat`ta bulunan Otel Majestik`te gerçekleşti.

 

Seminerde şu konular ele alındı:

 

1. Sendikaların şu anki fonksiyonları ve özelleştirme sürecinden sonrasına özel bir bakış;

2. İş toplu sözleşmeleri ve toplu pazarlık;

3. Sendikaların yapılarında gerçekleşecek olan reformlar ve gelecekte sendikal organizasyonların gelişimi.

 

Seminere Sırbistan`daki sendikaların temsilcilerinin yanı sıra Türkiye`den Sendikamız İstanbul Bölge Şube Sekreteri Ali Şahin, Swiss Otel işyeri sendika temsilcimiz Erkan CANSIZ, Bosna Hersek Federasyonu`ndan PPDIVUT temsilcileri ve Sırp Cumhuriyeti`nden de sendika temsilcileri katılmıştır.

   

    Slovenya, Karadağ ve Hırvatistan temsilcileri objektif nedenlerden dolayı son anda katılımlarını iptal etmişlerdir. Bosna Hersek Federasyonu ve Sırp Cumhuriyeti temsilcileri çok etkileyici bir konuşma yaptılar çünkü özelleştirme sürecinin yarattığı problemler Sırbistan`dakine çok benzerlik gösteriyordu. Seminere katılan temsilciler Türkiye`de sendikal hareketin nasıl geliştiği konusunda TOLEYİS temsilcisi Ali Şahin katılımcıları bilgilendirdi. Seminerin sonunda, Sırbistan turizm ve katering sendikası başkanı Radan Milovanovic ve bu sendikanın sekreteri Dobrivoje Cukuranovic seminere katılanlara, katılımlarından dolayı teşekkür etti ve seminerin başarılı olduğunu umut ettiğini belirtti.

 

 

 

 

Üye Girişi
Kullanıcı Adı :
Şifre :
Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help