Zbeyde Hanm (Vali Erol akr) retmenevinde Grev Uygulanyor.
TOLEYS SENDKASI GENEL BAKAN YARDIMCISI
NECAT AKTA:

Deerli Basn Mensuplar;

Anayasa ve yasalarn teminat altna ald sendikaya üye olma hakkndan yararlanarak TOLEYS’e üye olan içiler maalesef iten çkarlma, bask, tehdit ile kar karya kalmtr.

Kamu yetkililerince sevk ve idare edilen böylesine güzide bir iyerinde yasalar hiçe sayarak sendikaszlatrmann yaplmas Avrupa Birliine tam üye aamasnda olan ülkemiz için bir utançtr.

Öretmenevi Müdüresi anayasa ve yasalara aykr olarak iyerini idare etmekte, sendikaszlatrma ve bask ile içilerin sendikaysa üye olma hakkn engellemektedir.

Zübeyde Hanm Öretmenevi iyerinde çalan 14 sendikamz üyesi içi iten atld, bu içilerden biri mahkeme karar ile iyerine iade edildi, dierlerinin mahkemesi halen devam etmektedir.

Buradan sizlerin aracl ile Sayn Babakanmza, Milli Eitim Bakanmza, Milli Eitim Müdürümüze ve dier yetkililere bir çarda bulunarak, örgütlenme hakknn üzerindeki bu basknn kaldrlmas için giriimde bulunmalarn ve görevini kötüye kullanan Müdüre Hanm hakknda yasal soruturmann balatlmasn istiyoruz. Aksi taktirde Müdüre Hanmn yasa d uygulamalar nedeniyle Öretmenevi çok yüklü miktarda tazminat ödemek zorunda kalacaktr.

Bu iyerindeki hukuki mücadelemize gerekirse Avrupa nsan Haklar Mahkemesi nezdinde de devam edeceimizi bu vesile ile ilan ediyorum.

7/28/2006
Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help