Srbistan Catering ve Turizm ileri Sendikas Turizm Festivali Dzenledi
Srbistan Catering ve Turizm çileri Sendikas’nn iki ylda bir düzenledii “Turizm Festivali”nin 25- 28 Ekim 2011 tarihleri arasnda 28.si düzenlendi. Srbistan’n Kragujevac ehrinde düzenlenen festivale, Srbistan Catering ve Turizm çileri Sendikas Genel Bakan Radan Milanoviç’in daveti üzerine, Avrasya Federasyonu ve Toleyis Sendikas Genel Bakan Cemail Baknd ve Toleyis Sendikas Genel Mali Sekreteri Yusuf Kutlu, beraberindeki, Toleyis Sendikas’nn örgütlü olduu zmir, Ankara, Marmara, Bursa ve stanbul bölgelerindeki iyerlerinden çok sayda temsilci ile birlikte katldlar.

Srbistan’a gitmek üzere yola çkan heyet, Kosova, Bosna-Hersek, Karada ve Makedonya’dan geçerek bu ülkelerde bulunan Avrasya Federasyonu üyesi, Bosna-Hersek Bamsz Tarm, Gda, Tütün, Su Sanayi Ticaret, Catering ve Turizm çileri Sendikas’n (PPDIVUT) ve Makedonya SUTKOZ Sendikas’n ziyaret ettiler. Karada ziyareti esnasnda, Avrasya Federasyonu Bakanlar Kurulu’nda dile getirildii gibi Karada Gda, Tarm ve Tütün çileri Sendikas’na bir miktar maddi yardmda bulunuldu. Ayrca Genel Bakan Cede Milinic tarafndan karlanan heyet, Karada Turizm çileri Sendikas’n da ziyaret etti.

Festival kapsamnda turistik oteller, tatil köyleri, üniversite bünyesindeki turizm bölümleri ve turizm otelcilik okullar arasnda salata büfesi, souk mezeler, souk ve scak balk yemekleri, zgara çeitleri, tatllar, pasta, hamur ileri, yöresel yemekler, çorba, bar ve masa düzeni gibi deiik dallarda yarmalar düzenlendi. Yarmalar sonucunda birinci olan ekiplere madalya ve deiik ödüller verildi. Avrasya Federasyonu adna dereceye girenlere de derecelerine göre ayr ayr ödüller verildi.

Festival kapsamnda bir konuma yapan Avrasya Federasyonu Genel Bakan Cemail Baknd, catering ve turizm sektörünün önemine deinerek bu alanlarda faaliyet gösteren sendikalar arasndaki ibirliinin önemine deindi. Srbistan Devlet Televizyonu STV 2 yetkililerinin talebi üzerine bir de röportaj gerçekletiren Sayn Baknd, bir sonraki festivalin düzenlenmesinde de Toleyis Sendikas olarak, Srbistan Catering ve Turizm çileri Sendikas ile ortak çallacan da ifade etti.

Festival sonrasnda, heyet, kendilerini en iyi ekilde arlayan Srbistan Catering ve Turizm çileri Sendikas’na ve Genel Bakan Radan Milanoviç’e bu misafirperverlikleri için teekkür ettikten sonra Türkiye’ye dönmek üzere yola çkt.Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help