Türk-İş Başkanlar Kurulu 13 Nisan 2018 Tarihinde Gerçekleşti.

Türk-İş 13 Nisan3

Türk-İş Başkanlar Kurulu’na sendikamızı temsilen Genel Mali Sekreter Sn. Ali ŞAHİN katıldı.

 

Toplantının gündeminde;

 

-Şeker Fabrikalarının Özelleştirilmesi Süreci

-1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı Etkinlikleri

- 2018 yılı örgütlenme faaliyet ve hedeflerin değerlendirilmesi ile ilgili konular ele alınmıştır. 

 

Türk-İş 13 Nisan4

 

Toplantının ardından, Şeker-İş Sendikası tarafından “Şeker Fabrikalarının Özelleştirilmesi Süreci”ne karşı, 13 Nisan 2018 tarihinde saat 11:00’da Ankara Etimesgut Şeker Fabrikası önünde kitlesel basın açıklaması gerçekleşti.

 

Türk-İş 13 Nisan 

 

Etimesgut Şeker Fabrikası önünde toplanan kalabalığa seslenen Türk-İş Genel Başkanı Sn. Ergün ATALAY, "Bu mesele, Türkiye'yi ilgilendiriyor. Sıradan bir iş yerinde özelleştirme, diye bakamazsınız. Çünkü bir slogan var Türkiye'de, 'Şeker vatandır, vatan satılmaz'. Vatan satıldıktan sonra herkes toprağın altına girsin, bir kıymeti yok ki. Onun için bu kurum bizim için siyasilerimiz önemli. Herkes aklını başına alsın. Bu fabrikalar özelleşirse kapanırsa nişasta bazlı şeker lobisine prim vermiş olursunuz. Meydanı onlara bırakmış olursunuz." dedi.

 

Türk-İş 13Nisan1

 

Eyleme Türk-İş Konfederasyonu ve bağlı bulunduğu sendikalar, Şeker Fabrikası İşçileri katılım gerçekleştirmiştir. Sendikamızı Temsilen, Genel Mali Sekreter Sn. Ali ŞAHİN, İç Anadolu Bölge Şube Sekreteri Sn. Mustafa ÖKSÜZ ve Ankara İşyeri Sendika Temsilcilerimiz katılmışlardır.

Türk-İş 13 Nisan2

Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help