Türk-İş 08 Ocak 2018 tarihinde saat 09:30’da Ankara Büyük Anadolu Otel Downtown’da toplantı gerçekleştirdi.
    

Toplantıya Sendikamızı Temsilen Genel Başkan Yardımcımız Sn. Mevlüt ÖZER ve Genel Mali Sekreterimiz Sn. Ali ŞAHİN katıldılar.

 

Toplantının gündeminde;

- 24 Aralık 2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 696 sayılı KHK ile taşeron işçilerine kadro verilmesi hakkında Kararname ile bu Kararnamenin uygulanmasına ilişkin esasları belirleyen 01 Ocak 2018 tarihli tebliğin değerlendirilmesi,

 

- İşçi ve işverene dava açmadan önce zorunlu olarak arabuluculuk şartı getiren yasal düzenlemenin değerlendirilmesi,

 

- 2018 yılı örgütlenme faaliyet ve hedeflerin değerlendirilmesi ile ilgili konular ele alınmıştır. 

 

Türk-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Sn. Eyüp ALEMDAR, örgütlenme ve taşeronlar hakkında çıkan Kanun Hükmünde Kararname ve bu Kararname ile ilgili yayınlanan usul ve esasları değerlendirdi. 

Ardından Türk-İş Genel Başkanı Sn. Ergün ATALAY, taşeronlarla ilgili çıkan yasayı değerlendirdi. Sn. ATALAY, yasada eksikliklerin olduğunu, bununla ilgili Başbakan’ı ziyaret ederek eksikliklerin giderilerek yeni düzenlemenin yapılması hususunu ilettiklerini belirtti. Türk-İş olarak mücadelemize taviz vermeden devam edileceğini, ödün verilmeyeceğini, bir bütün olarak alanlara inerek örgütlenmeye hız verilmesi gerektiğini dile getirdi. Çalışmalara bir an önce başlanılmasını, bununla ilgili tüm desteğin ve yardımın sağlanılacağını önemle vurguladı. 

 

Daha sonra uzmanlar tarafından taşeronlar ile ilgili Kanun Hükmünde Kararname hakkında detaylı açıklamalarda bulundular. Ardından katılımcılar tarafından gelen soruları yanıtlayarak bilgilendirdiler.

 

 

 

 

 

 

Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help