IUF’in Hotel, Restaurant, Catering ve Turizm HRCT Yönetim Kurulu Toplantısı 6-7 Kasım 2017 Tarihlerinde İspanya'nın Mallorca Adası'ında Düzenlendi.
          

IUF-HRCT Yönetim Kurulu, 6-7 Kasım 2017 tarihlerinde, İspanya’nın Mallorca Adası’nda düzenlendi. Sendikamızı temsilen Genel Başkanımız Sn. Cemail Bakındı, Genel Başkan Yardımcımız Sn. Yusuf Kutlu, Genel Mali Sekreterimiz Sn. Ali Şahin katıldılar.

Dünyanın birçok ülkesinden 70 temsilcinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, 2016 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde düzenlenen bir önceki HRCT toplantısı sonuçlarını da ele alarak, uluslararası şirket faaliyetleri başlığı altında, büyük zincir oteller, tatil köyleri, catering, havayolu ikram hizmetleri ve fast food sektörlerinde yaşanılan sorunlar ve yapılan çalışmalardan bahsedildi. Ardından IUF tarafından başlatılan “Uluslararası Otel Kat Görevlileri Kampanyası” ile ilgili bilgi paylaşımı yapıldı. Sonrasında, cinsel istismara karşı mücadele, otel ve tatil köylerinin teşviki ve diğer örgütlerle olan işbirliği çalışmaları da ele alındı. Ayrıca, turizmin sürdürülebilir gelişimi ve daha iyi çalışma koşulları adına “Turizm Sektörü için IUF Politikası” değerlendirildi.

Son olarak da, sendikamızca hazırlanan, Türkiye’de faaliyette bulunan uluslararası şirketler ve sendikal örgütlenme raporu, başta IUF olmak üzere uluslararası turizm işçileri sendikalarıyla ortak örgütlenme kampanyaları başlatmaya hazır olduğumuzu belirtmek amacıyla tüm katılımcılara sunuldu.

 

Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help