Bursa ve Havalisi Şube Başkanımız Yücel KÖKSAL’ın, Nilbel Sosyal Tesis Otel Düğün Salonu Kreş Kafeterya ve Otopark İşletmeciliği A.Ş. işletmesine bağlı işyerleri için almış olduğumuz Grev Kararı ile ilgili Basın Açıklaması.
     

16 Mart 2017 tarihinde saat 15.30’da yapılan basın toplantısı, Türk–İş Bursa 8. Bölge Temsilcisi Sn. Sabri ÖZDEMİR, Türk-İş’e bağlı Şube Başkanları ile Sendikamız Üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Bursa ve Havalisi Şube Başkanımız Yücel KÖKSAL basın açıklamasında bulundu.

Ardından Türk – İş Bursa 8. Bölge Temsilcisi Sn. Sabri Özdemir basına hitap ederek; “Toleyis Sendikası’nın işletmede almış olduğu grev kararında yanında olduklarını, Türk-İş’e bağlı sendikaların  Şube Başkanları ile destek verdiklerini, işçilerin hakkını korumak ve savunmak için burada olduklarını, sonuna kadar mücadele edeceklerini ifade etti.”

Bursa ve Havalisi Şube Başkanımız Sn. Yücel KÖKSAL ve Şube Sekreteri Sn. Osman ALTUN, işyerin de grev kararını ilan ettiler.

 

Bursa ve Havalisi Şube Başkanımız Yücel KÖKSAL’ın basın açıklaması aşağıdadır: 

Değerli Basın Mensupları;

 

Sendikamızın örgütlü bulunduğu Nilbel Sosyal Tesis Otel Düğün Salonu Kreş Kafeterya ve Otopark İşletmeciliği A.Ş. işletmesine bağlı işyerleri için  sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamamıştır. Resmi arabulucu aracılığıyla da sürdürülen görüşmelerde hiçbir sonuç alınamaması üzerine 13.03.2017 tarihinde Genel Yönetim Kurulumuz tarafından alınan grev uygulama kararı 06.04.2017 tarihinde sat 15:00`da uygulanacaktır.  Alınan grev kararı, bugün  saat 15:30’da işletmeye bağlı  işyerlerinde  ilan edilecektir.

 

Yetki sürecinden itibaren işveren yetkilileri yaklaşık bir yıldır işçilerimizin hak mücadelesini yasal fırsatlardan yararlanarak uzatmaktadır.

 

En son Çalışma Bakanlığına, prosedürümüzün hatalı olduğuna dair müracaatın reddedilmesine ve görüş bildirilmesine rağmen, bu kez de yetkimizin düştüğüne dair dava açılmıştır. bu hukuk dışı uygulamalar bizi yıldırmayacaktır.

 

Toleyis Sendikası işyerlerinde çalışan tüm işçilerin yasal haklarının takipçisi olmaktan vazgeçmeyecek, insanca yaşama standartlarına ulaşana kadar ve hukukun egemen olacağı ana kadar mücadelesine devam edecektir. Hak, onu almak için mücadele edenlerindir.

 

Grev kararı vesilesiyle işveren yetkililerini uyarmak istiyoruz. Bizim amacımız işyerlerinde huzurlu, mutlu bir çalışma düzenini hakim kılmaktır. Bizim amacımız yasalara uygun saygın bir işçi – işveren ilişkisi oluşturmaktır. Bu iyi niyetli girişimlerimiz cevapsız kalır  ise grev kararını uygulamaktan çekinmeyeceğimizi siz işçilerimizin ve değerli basın mensuplarımızın huzurunda bir kez daha ifade ediyor ve işveren vekillerini sağduyuya davet ediyoruz.

 

Hedefimiz yüzü gülen işçilerle, huzurlu çalışma ortamını oluşturmaktır.

YAŞASIN İŞÇİLERİN ONURLU MÜCADELESİ!

                                                Saygılarımla,

                                             YÜCEL KÖKSAL

                  TOLEYİS BURSA VE HAVALİSİ ŞUBE BAŞKANI
Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help