TOLEYİS Sendikası 13. Olağan Genel Kurulu 04 Mart 2017 Tarihinde Saat 09.30’da Sheraton İstanbul Ataköy Hotel Ceremony SalondaToplandı.
    

TOLEYİS Sendikası 13. Olağan Genel Kurulu 04 Mart 2017 tarihinde saat 09.30’da Sheraton İstanbul Ataköy Hotel Ceremony Salonda toplandı.

 

 

 

 

Sendikamızın 13. Olağan Genel Kurulu’na başlamadan önce Sendikamızın 40. Yıl Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle, Toleyis’in, Sendikamızın kurucusu ve Genel Başkanı Sn. Cemail BAKINDI ile 40 yıllık onurlu yürüyüşünü içeren tanıtım filmi yayınlandı.

 

Ardından Sendikamız Genel Sekreteri Sayın Habip KARAKUŞ ekseriyetin temin edildiğini, yasal bir engelin olmadığını ifade ederek, kongreyi açtı. Sendikamız Genel Sekreteri Habip KARAKUŞ, Başkanlık Divanının oluşturulmasına ilişkin teklifi kongreye sundu. Divanın teşkiline ilişkin teklif oy birliğiyle kabul edildi. Divan Başkanlığına Pevrul KAVLAK, Divan Başkan Yardımcılığına Turgut YILMAZ, Divan Başkan Yardımcılığına Adnan UYAR, Divan Kurulu Katip Üyeliklerine Burcu ÇETİNKAYA ve Yağmur İMAMZADE seçildi.

 

 

 

Türk-İş Genel Sekreteri Sn. Pevrul Kavlak 13. Olağan Genel Kurul’ un gündemini okuduktan sonra kürsüye Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI’ yı davet etti.

 

 

 

Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI’ sözlerine, başta onur konuğumuz olan K.K.T.C Cumhurbaşkanı Sn. Derviş EROĞLU olmak üzere, Azerbaycan Hemkarlar İttifakları Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Settar MEVBALİYEV, (GSEE) Yunanistan İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Yannıs PANAGOPOULOS, BSPSH Arnavutluk Sendikalar Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Gezim KALAJA, (BSPK) Kosova İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Haxhı ARIFI, Karadağ Turizm İşçileri Sendikası Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Duşko ZARUBİCA, IUF Turizm Sektörü Genel Sekreteri Sayın Massimo FRATTINI, Filcams İtalya Turizm, Ticaret ve Hizmet İşçileri Sendikası Genel Koordinatörü Sayın Gabriele GUGLIELMI, İtalya Turizm Genel Başkanı Sayın Emilio FARGNOLI, Sırbistan Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın  Ljubısav ORBOVIC, Bulgaristan Tarım Sendikaları Federasyonu Başkan Yardımcısı Sayın Valentina VASİLYONOVA,Türk- İş Eski Genel Sekreteri Sn. Salih KILIÇ ,Türk-İş’ e bağlı Sendika Başkanlarına ve örgütlü olduğumuz işyerlerinden Çırağan Palace Otel Kempinski İnsan Kaynakları Direktörü Sn. Haluk ERTAN’a , Burfaş Genel Müdürü Muhammet GÜMÜŞSOY’a ve değerli delegelerimize katılımlarından dolayı  teşekkür ederek duyduğu mutluluğu dile getirerek başladı.

 

Türkiye’ de gerçekleşen terör olayları başta olmak üzere, 2016 yılında Rusya ile yaşanılan uçak krizinin, Türkiye’nin Turizmine ve Ekonomisine olumsuz etkilerinden bahseden Sn. BAKINDI, ülke olarak birlik ve beraberlikle mücadele etmemiz gerektiğini, bu şekilde sorunların üstesinden gelinebileceğini sözlerine ekledi.

 

İşçilerin ve memurların ödediği yüksek vergilerden dolayı yaşadığı sorunlara, ülkemizde yaşayan Suriye’ li mültecilerin yaşadığı zorluklara ve diğer ülkelerin sessiz kalmasına, referandum sürecine, Atatürk’ün İlke ve İnkilapları’nın önemine de değinerek “Burada ki dostlarıma hoş geldiniz diyorum, kendilerine, ülkelerine kucak dolusu selam gönderiyorum, oradaki emekçi kardeşlerimize her zaman bir ve bütün olduğumuzu söylüyorum, Dünyada Barış Ülkemizde Barış, savaşın son bulacağı, insanların insanca yaşayabileceği bir dünya bir Türkiye diliyorum, hepinizi sağlık ve mutlulukla selamlar, saygılarımı sunarım” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

Üyelerimiz, Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI’ ya 40 yıllık onurlu yürüyüşü ve başarılı hizmetlerinden dolayı plaket takdim ederek, Olağan Genel Kurul’ un hayırlı olmasını dilediler.

 

 

 

Türk-İş Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Sayın Pevrul KAVLAK haziruna hitap etmek üzere söz aldı. KAVLAK,  tüm dünyada sendikaların güç kaybettiğine değinerek, “her şeye rağmen içimizdeki umut hiç bitmeyecek ve işçi sınıfını hep birlikte ayağa kaldıracağız” dedi. İşçi sınıfının son kalesi olarak görülen Kıdem Tazminatı hakkına saldırıldığını, son 5 yılda vergisini tam yatıranların, yatırmayanlara karşı mağduriyetini gidermek amacıyla yüzde 5 vergi indirimi yapılacağına değinen Kavlak, vergi konusunda en fazla mağduriyet yaşayan kesiminin ücretli çalışanlar olduğunu hatırlatarak: “Hükümetimize sesleniyorum. Bu ülkede vergisini zamanında ve düzenli ödeyenlerin başında, vergileri kaynaktan kesilen biz ücretliler geliyoruz.  İşçiler ve memurlar geliyor. Eğer bir indirim yapılacaksa, Bunu en çok biz hak ediyoruz. Biz ücretli çalışanlar hak ediyor.  Bizim vergimizi de indirin, yüzde 5 indirimi bize de uygulayın, Vergi oranlarını düşürün, Sizden bunu bekliyoruz” diyerek, Genel Kurul`un işçi hareketine, Toleyis`e hayırlı olmasını dileyerek sözlerine son verdi.

 

  

Daha sonra, Büyük ATATÜRK ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. 

 

Ardından, Genel Kurul’a teşrif eden konukların takdimi yapıldı ve konuşmalara geçildi.

 

İlk olarak K.K.T.C. üçüncü Cumhurbaşkanı Sayın Dr. Derviş EROĞLU söz aldı. Sn. Eroğlu başta Genel Başkanımız Sn. Cemail Bakındı olmak üzere tüm katılımcıları selamladı ve Genel Kurulumuza katılmış olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu dile getirerek teşekkürlerini sundu. Sendikacılılık ile ilgili tecrübelerine kısaca değinen Sn. Eroğlu, bu hak mücadelesinde öncelikle sendikamız Toleyis’e ve Türk-İş’e bağlı tüm sendikalara bu müzakerelerde kolaylıklar ve başarı dileklerini sundu. Kuzey Kıbrıs halkının güven ve rahatının Türkiye Cumhuriyeti olmadan var olmayacağını, 50 yıldır süren mücadelenin gücünü Türkiye’den aldıklarını, o zor günleri 1974 mutlu barış hakeratı ile nasıl huzurlu günlere gelindiğinin bizzat şahidi olduğunu dile getirdi. Müzakerelerin geçmişten günümüze olan durumuna değinen Sn. Eroğlu, bu zorlukların şu anda da devam ettiğini belirtti. Anlaşma niyetinde olmayan bir tarafın var olduğunu, bunun da bugüne kadar anlaşmaya varılamamanın sebeplerinden olduğunu bildirmişlerdir. AB ve BM tarafından alınan hatalı kararların artık farkına varmaları ve yapılan baskıların bir tek bizlere değil karşı tarafa da yapılması gerekliliği ile bir anlaşmaya varılacağı düşüncesini savundu. Sn. Eroğlu 40. Yılımız ve 13. Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

              

Azerbaycan Hemkarlar İttifakları Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Settar MEHBALİYEV,  kürsüye davet edildi. Sn. Mehbaliyev tüm katılımcıları selamladı ve sözlerine geçmişte M. Kemal Atatürk’ün Azerbaycan için söylediği “Azerbaycan’ın sevinci sevincimiz, kederi kederimizdir!” diyerek Azerbaycan’ın Türkiye Cumhuriyeti ve halkına bağlılığını dile getirmiştir. 15 Temmuz` da yaşanan darbe girişimi dolayısı ile Azerbaycan halkının üzüntüsünü dile getiren Sn. Mehbaliyev, şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek, ülkemizin bu zor günlerde yalnız olmadığını iletti.  Sözlerine Azerbaycan’ın içinde bulunduğu durumlardan bahsederek devam eden Sn. Mehbaliyev Genel Kurulumuza teşriflerinden dolayı teşekkürlerini sunarak başarılar diledi.

 

 

SonrasındaYunanistan GSEE İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Sn. Yannis Panagopoulos konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edildi.

(GSEE) Yunanistan İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Yannıs PANAGOPOULOS,  başta Genel Başkanımız olmak üzere bütün katılımcıları selamlayarak Sendikamızın 40. Yıldönümünü ve mücadelesini simgeleyen bu mutlu günde bizlerle olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi, Yunanistan’da zor şartların hakim olduğu bir dönemde olduklarını, sendika olarak çok yoğun olmalarına rağmen burada bizlerle olmanın büyük bir anlamı olduğunu, bu 40 yıllık süreç içerisinde Genel Başkanımız Sn. Cemail Bakındı’nın mücadeleci, demokratik ve insancıl sendikacılık anlayışını ders haline getirmiş bir insan olduğunu dile getirdi. Bunların sendikal hareketin temelini oluşturduğunu ve bu değerlere bağlı olduğumuz için bu iki ülkede ve dünyada da sendikal hareketin saldırılar altında olduğunu, bu saldırıyı yapan taraflara hitaben, Toleyis’in 40. Yılı, Türk-İş` in 60., Yunanistan Konfederasyonu’nun da 100. Yılına yaklaşmış olduğu bu zamanda, sendikaların hizmet sunmaya devam edeceğini her zaman var olacağını belirtti. Kuzey Kıbrıs ile müzakere sürecinin, her iki toplumun haklarının isteklerinin olumlu bir sonuca bağlanmasını ve tabii başta çalışanların çıkarlarına ve haklarına saygı gösterilmesini umuyoruz. Avrupa birliği yetkililerine de seslenerek bu süreçleri desteklemesini, Türkiye’nin Suriyeli sığınmacı yükünün azaltılması konusunda insancıl bir çözüm bulmaları için çaba göstermeye davet etti. Sözlerine terörü lanetleyerek devam eden Sn. Panagopoulos, buna karşı güçlü olmamız gerektiğini, kendisi tüm hayatı boyunca Türk-Yunan halkının ve işçilerinin huzurla, kardeşçe, barış ve demokrasi içinde yaşamaları için elinden geleni yapacağını vurguladı. Son olarak da Genel Başkanımıza hediyesini takdim etmek üzere Genel Başkanımız kürsüye gelerek, bu anlamlı konuşmasından dolayı Sn. Panagopoulos`a duyduğu  mutluluğu dile getirerek, tüm katılımcılara barış içinde yaşamanın, komşu ülkelerle ilişkilerimizin, paylaşımın önemini vurguladı.

 

 

Ardından konuşmalarını yapmak üzere Arnavutluk BSPSH İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Sn. Gezim Kalaja kürsüye davet edildi.

 

 

BSPSH Arnavutluk Sendikalar Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Gezim KALAJA,  sözlerine tüm katılımcıları selamlayarak ve ülkesi adına tüm işçilerin selamlarını ileterek başladı. 13. Olağan Genel Kurulumuza katılmaktan onur duyduğunu dile getirdi. Arnavutluk’un Balkan ülkeleriyle, özellikle Türkiye ile ilişkilerinin çok iyi olduğunu, yaşanılan darbe girişimini ve terör saldırını şiddetle lanetliyoruz. Bu konuda bizlerle birlikte bu savaşta yalnız olmadığımızı, bu yüzden bütün sendikaların dayanışma içinde olmalarının öneminin büyük olduğunu belirtti. M. Kemal Atatürk’ün özgürlük ve demokrasi savaşının Türkiye’de gelmiş ve gelecek olan tüm nesillerde hatırlanacağını, Türkiye’nin uzun yıllar güçlü bir şekilde ayakta kalacağını ve Türkiye’deki sendikal harekete başarılar diledi ve Genel Kurulumuza başarı dileklerini ileterek hediyesini takdim etti.

 

 

Ardından Kosova İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Sn. Haxhi Arifi kürsüye davet edildi.

 

 

 

(BSPK) Kosova İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Haxhı ARIFI,  tüm katılımcıları Kosova’daki tüm sendikacılar adına selamladı ve 13. Genel Kurulumuza tebriklerini iletti. Dünya çapında yaşanan sosyo-ekonomik ve jeostratejik bakış açılarıyla yüzleşmek durumunda olduğumuzu, bu değişikliklerden en çok işçi haklarının zarar gördüğünü ve dolayısıyla sınır ötesi bir dayanışma içinde olmanın tam zamanı olduğunu vurguladı. İşçilerin geleceği adına işçilerimizin geleceği için yapılacak her türlü iş birliğine her zaman açık olduklarını dile getirerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

Ardından  IUF Uluslararası Sendikalar Federasyonu Turizm Sektörü Sekreteri Sn. Massimo Frattini söz aldı.

IUF Turizm Sektörü Genel Sekreteri Sayın Massimo FRATTINI, sendikamızın 40. Yılı ve 13. Olağan Genel Kurulu vesilesiyle burada olmaktan onur ve mutluluk duyduğunu dile getirerek sözlerine başladı. Ron Oswald’ın katılımının gerçekleşmemesi dolayısı ile bizlere kendilerinin selamlarını iletti. Sendikal yaşamda, genel anlamda çalışma hakkına, güvenceli işe, sendikalaşmaya ve dünya nüfusunun doğal kaynaklarına ulaşımına bir saldırı söz konusunun olduğu bir zamanda bir araya gelmiş bulunmaktayız diyerek turizmde, özellikle otel sektörde çalışanların özgürce sendikaya üye olmalarını ve dolayısıyla düzgün işe sahip olup adil ücret ve düzgün çalışma şartlarına sahip olabilmeleri yeni frençayzing ve yönetim işletim modellerinin ortaya çıkmasıyla engellenmektedir. Üyelerimiz sizlerin de yaptığı gibi her gün uluslararası otel zincirlerinde haklarına sahip çıkabilmek adına mücadele vermekte olduklarını, bu yüzden IUF bünyesindeki üye sendikaların daha iyi organize olabilmek adına HRCT sektöründe uluslararası seviyede daha aktif yer almalarının daha olumlu sonuçlara ulaştıracağını belirtti.

 

Ardından İtalya Filcams Cgil Turizm, Ticaret ve Hizmet İşçileri Sendikası Genel Koordinatörü Sn. Gabrielle Guglielmi kürsüye davet edildi.

 

  

Filcams İtalya Turizm, Ticaret ve Hizmet İşçileri Sendikası Genel Koordinatörü Sayın Gabriele GUGLIELMI,  sözlerine başta Genel Başkanımız Sn. Cemail Bakındı’yı ve tüm katılımcıları selamlayarak, başta kendi sendikası olmak üzere İtalya’da bulunan 3 Turizm işçileri Sendikaları adına burada bulunduğunu ve onların da selamlarını iletmekten memnun olacağını dile getirdi. 13. Genel Kurul’umuza büyük önem arz ederek katıldıklarını belirten Sn. Guglielmi, İtalya Filcams Cgil Turizm, Ticaret ve Hizmet İşçileri Sendikası Genel Sekreteri Sn. Fabrizio Russo ile katılarak aramızda olmanın verdiği memnuniyeti dile getirdi. Sn. Guglielmi Genel Başkanımız Sn. Cemail Bakındı’nın yaptığı açılış konuşmasından çok etkilendiğinden bahsetti. Sözlerine Türkiye’nin bulunduğu coğrafi konumun göçlere ve sığınmacılara maruz kalmasında bir etken olduğunu, Türkiye’nin üstlendiği bu rolün oldukça güç olduğunu, özellikle Türkiye ve dünyanın zor bir dönemden geçerken bu durumun öncelikle Türkiye ve Ortadoğu için daha sonra Avrupa ve diğer bölgeler için de daha da güçleştiğini, dolayısıyla bu durumda emek dünyasında dayanışmanın öneminin daha da arttığını dile getirdi. Son olarak da burada bizlerle olmaktan ve davet edilmekten büyük mutluluk duyduğundan bahseden Sn. Guglielmi 13. Genel Kurul’umuza başarılar diledi ve tebriklerini sundu. Ayrıca Genel Başkanımızı 2018’de düzenleyecekleri Kongreye davet ederek sözlerini sonlandırdı.

 

Ardından İtalya Turizm Sendikası Genel Başkanı Sn. Emilio Fargnoli kürsüye davet edildi.

İtalya Turizm Genel Başkanı Sayın Emilio FARGNOLI, sözlerine bütün katılımcıları sendikası adına selamlayarak başladı ve bir önceki genel kurulumuza da katıldığını ve burada tekrar bizlerle olmanın gurur içinde olduğunu, İstanbul’a gelince evinde gibi hissettiğini dile getirdi. Sözlerine, 2008’de yaşanan krizden sonra artan işsizlik, ekonomik dalgalanmalar, yoksulluk, eşitsizlik ile mücadelemiz devam etmektedir. Bu süreçte sendikacı olarak bizler bu sorunların çözümüne yönelik dayanışma gücümüzü kullanarak değişimi oluşturabiliriz dedi. 40.Yılımız ve 13. Genel kurulumuzu tebrik etti ve sözlerini sonlandırdı.

 

 

Ardından Sırbistan Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu Genel Başkanı Sn.  Ljubisav Orbovic kürsüye davet edildi.

 

Sırbistan Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın  Ljubısav ORBOVIC, Sırbistan Bağımsız Sendikalar Konfederasyonu adına selamlarını ileterek sözlerine başlayarak, Sendikamızın 40. Yılı ve 13. Genel Kurul’una başarılar diledi.  Konuşmasında krizin etkilerini dünyadaki tüm işçilerin hissettiğinden, bu krizin gerçekleşmesinde işçilerin payı olmadığı halde en ağır yükün onların üzerinde olduğundan bahsetti. İşçilerin hayatta kalma çabaları günlük görevleri haline geldiğini, sendikaların dayanışma içinde ve benzersiz olmak zorunda olduğunu, küresel meydan okumaya, küresel tepki verilmesi gerektiğini vurguladı. İş dünyasının katılımı olmadan hiçbir değer ve sürdürülebilir kalkınma söz konusu olamayacağını, sendikal stratejiler ve vizyonumuzu oluşturmak için ortak hareket edilmesi gerektiğini, sendikalar ve işçilerin sesi duyulmazsa gelecek olmaz dedi. Biz sendikacıları birçok zorlukların beklediğini, işçilerimizin sosyal ve maddi durumlarını iyileştirmek için büyük bir mücadele içinde olacağımızı belirtti. Son olarak Genel Kurula davet edilmekten onur duyduğunu ve Genel Başkanımız sn. Cemail Bakındı ile dostluk, kardeşlik ve işbirliklerinin devam edeceğini bildirdi.

 

Sonrasında Karadağ Sendikalar Konfederasyonu Genel Başkanı Sn. Duçko Zaburica kürsüye davet edildi.

  

 

Karadağ Turizm İşçileri Sendikası Konfederasyonu Genel Başkanı Sayın Duşko ZARUBİCA, başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm katılımcıları selamladı, 13. Genel kurulumuzda bizlerle birlikte olmanın verdiği mutluluğunu dile getirdi. 40. Yılımızı ve Genel Kurulumuzu tebrik ederek başarılarımızın dayanışma ve emek dünyası adına devamını diledi. Türkiye’de var olan işsizlik sorunlarının ve işçilerin yaşadığı tüm sorunların ülkelerinde de var olduğunu, sendikalar olarak uluslararası seviyede birlik ve beraberliğimizi koruyarak, işçilerimizin tüm sorunlarına çözüm yaratacak tüm strateji politikalarının oluşturulmasında ve uygulanmasında üzerimize düşen sorumlulukların daha arttığını, daha iyi bir sendikal geleceğin oluşmasına da zemin hazırlamamız gerektiğini savundu. Son olarak da Genel Başkanımızı yeni yönetim döneminde tebrik etti ve başarılar dileyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

Ardından Bulgaristan Tarım İşçileri Sendikası ve ayrıca EFFAT Tarım Sektörü Başkan Yardımcısı Sn. Valentina Vasilyonova kürsüye davet edildi.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Bulgaristan Tarım Sendikaları Federasyonu Başkan Yardımcısı Sayın Valentina VASİLYONOVA, 13. Genel Kurulumuzda aramızda olmaktan çok mutlu olduğunu, gelen tüm katılımcıları, işçi temsilcilerini, işçilerin tüm haklarını korumak ve savunmak için bir araya gelen bütün konukları içtenlikle selamladı. Selamlarını iletirken kendi ülkesini sendikasını temsilen bütün tarım işçileri adına bu selamları ilettiğini de ayrıca vurguladı. Yaşam için en önemli unsurlar olan mutluluk, memnuniyet ve komşu ülkelerle bir arada huzur içinde yaşamanın, Genel Başkanımızın da sözlerine katılarak yaşadığımız zamanın çok zor bir zaman olduğunu, yaşadığımız coğrafyanın bizim için bir lütuf olduğunu, balkan ülkeleri olarak da bu lütufla birlikte bir o kadar da zor ve dinamik bir zamanın içerisinden geçtiğimizi, sendikacılar olarak herkes için insan hakları, barış ve adaletin en ön safhasında olan savunucu ve koruyucuları olduğumuzu dile getirdi. Adalet olmadan yaşamımızın bir önemi olmayacağını, başta çocuklarımızın gençlerimizin ve bizlerin geleceği için sendikacılar olarak bir olmaya, beraber hareket etmeye, daha insancıl bir dünya için çabalamaya yeminli olduğumuzu belirtti. Bu kürsüde, bu kongrede burada olup bu sözleri paylaştığı için çok onur duyduğunu, Türkiye’nin konumunun tüm seviyelerde Avrupa ve doğu ülkeleri arasında kutsal bir bağ oluşturduğunu söyledi. Son olarak 40. Yılımızın ülkemize hayırlı olmasını, 13. Genel Kurulumuzun tüm emek dünyasına başarılar getirmesini diledi ve teşekkürlerini ileterek kürsüden ayrıldı.

 

 

Divan Başkanı Sn. Pevrul KAVLAK, Sendika Yönetim, Denetim, Disiplin Kurul’larına adayların tespiti için saat 14.00’a kadar süre verdi. 

 

Divan Başkanı Sn. Pevrul KAVLAK, daha önce delegelere gönderilmiş olan Faaliyet ve Denetim Kurulu Raporları, Genel Kurulun oylarına sunuldu. Söz alan olmadı, oylama yapıldı ve oybirliğiyle kabul edildi.

 

Ardından, Tüzük Tadil Raporu ve Seçim Yönetmeliği Tadili görüşüldü. Tüzük ve Seçim Yönetmeliği değişiklikleri madde madde okundu.

 

Divan Başkanı, müzakere edilerek oybirliğiyle kabul edilen gündem maddelerini bir kez daha topluca oylarına sundu, söz alan olmadı, oylama yapıldı ve oybirliğiyle kabul edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help