Antikkapda mzalar Atld! alanlara Yzde 11 Zam (Bizim Kocaeli Gazetesi)
 

Türkiye Otel, Lokanta Dinlenme Yerleri çileri Sendikas (TOLEYS) ve Yerel-Sen arasnda yaplan toplu sözleme görümeleri sonuçland. 1 Ocak 2016-2018 tarihleri arasnda geçerli olacak sözlemeye göre çalanlara yüzde 11 zam yapld. Antikkap’da imzalar atlan ilk 6 ay yüzde 6, ikinci 6 ay yüzde 5, ikinci yl enflasyon orannda zam yaplmasna karar verildi. Antikkap A.’de çalan 120 personeli ilgilendiren Türk-’e bal TOLEYS ve Yerel-Sen arasnda gerçekleen toplu sözlemesi imza töreni bugün Antikkap Restoran’da gerçekletirildi. Gerçekleen toplu i sözlemesi imza törenine Antikkap A. Genel Bakan slam Yücel, Yerel-Sen Bakan Yardmcs Mümtaz Uzun, TOLEYS Sendikas Genel Bakan Yardmcs Yusuf Kutlu ve çok sayda Antikkap çalan katlm gösterdi.

KARAOSMANOLU’NA TEEKKÜR ETT

Programn açl konumasn gerçekletiren Yerel-Sen Genel Bakan Yardmcs Mümtaz Uzun yapt konumasnda 120 içiyi ilgilendiren toplu i görümelerinin nihayete ermesinden dolay mutlu olduklarn görümeler sonrasnda içilerin kazandn ifade etti. Uzun, konumasnda görümeler boyunca desteklerini esirgemediini ifade ettii Büyükehir Belediye Bakan brahim Karaosmanolu’na da teekkür etti. Uzun’un ardndan konuan, “Antikkap A. Genel Bakan slam Yücel ise, “Antikkap ve Sekapark artk tek bir irket olarak yoluna devam edecek. Bu kurum sizlerin kurumu. Bizler yönetici olarak gelip geçiciyiz. Burada kararlar alrken kurumu düünmek gerekiyor. Toplu sözleme görümelerinde belki kafanzda sorular olmutur. Ancak bizler içi arkadalarmzn hak kaybna uramamas için yüzde 11 gibi zam ile enflasyonun üzerinde bir rakamla görümelerimizi tamamladk. Bu anlamda Büyükehir Belediye Bakan’mzn desteine de teekkür ediyorum. Biz ayn gemideyiz. Bu geminin ad Antikkap gemisidir. Bizim temel önceliimiz insandr. Bu geminin yükü daha da artt. Bizlerde yükümlülüklerimizi düünerek hareket edeceiz” dedi.

YILLIK 60 YEVMYE

 

Gerçekleen imza töreni sonrasnda iki sendikann da görü ve taleplerini dikkate alacaklarn ve yaplan anlamann toplu sözlemeler konusunda emsal olduunu dile getiren Yücel, konumasnn sonunda sendika temsilcileri ve Antikkap çalanlaryla beraber birlik pozu vermeyi ihmal etmedi.Türk-’e bal TOLEYIS ve Antikkap A.. temsilcisi Yerel-Sen arasnda yaplan toplu sözleme görümeleri sonuçland. 1 Ocak 2016-2018 tarihleri arasnda geçerli olacak sözlemeye göre çalanlara yüzde 11 zam yapld. Birinci yln ilk 6 ay yüzde 6, ikinci 6 ay yüzde 5, ikinci yl enflasyon orannda zam yaplmasna karar verildi. Ayrca yllk alnan 56 yevmiye 60’a çkarld. Birletirilmi sosyal yardm ücretleri 127 TL’den 160 TL’ye çkarld. Yllk izinlerinde personelin kesilen ücretleri artk kesilmeyecek.

 

Bizim Kocaeli Gazetesi

Berna Sönmez

31.03.2016

Agtif GOTURKEY TODEM                               
LiveZilla Live Help