Bosna-Hersek PPDIVUT Sendikası Bağımsız Sendika Okulu nun Açılış Töreni Yapıldı

Bosna-Hersek Bağımsız Tarım, Yiyecek, Tütün, Su İşletmeleri, Ticaret, Catering ve Turizm Çalışanları Sendikası (PPDIVUT) 4 Haziran 2011 Cumartesi günü PPDIVUT Bağımsız Sendika Okulu’nun açılış törenini gerçekleştirdi. Bosna-Hersek’in Potocari şehrinde bulunan Sendika Okulu’nun açılış törenine Toleyis Sendikası’nı temsilen İstanbul Bölge Şube Başkanı Cemil Çifçi ve Çırağan Otel Kempinski işyeri sendika temsilcilerinden Serbülent Şadi ve Ersin Sancaklı da katıldılar.

Törende sunucunun konuşması ve kurdele kesiminin ardından Dr. Mehmet Avdagiç açılış konuşmasını yaptı. Daha sonra katılımcılardan isteyenler birer konuşma gerçekleştirdiler. Törende Toleyis Sendikası’nı temsilen Cemil Çifçi de bir konuşma yaptı. “Kardeş ülke Bosna-Hersek’te bulunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu” belirterek sözlerine başlayan Çifçi, “sendikaların küreselleşen dünyada başarılı olabilmeleri için dayanışma içinde olmaları ve eğitime önem vermeleri gerektiğini” vurguladı. Çifçi ayrıca “Avrasya Federasyonu’nun tüm üyeleri olarak da bu tür girişimlere her zaman destek vereceklerini söyleyip Sendika Okulu’na faaliyetlerinde başarılar dileyerek" sözlerine son verdi.

Yapılan konuşmalardan sonra halk oyunları ve şarkılardan oluşan kültürel sanat programına geçildi. Bu programın sona ermesinden sonra ise Sendika Okulu gezildi, sonrasında da Potocari Anıt Meydanı’na bir ziyaret gerçekleştirildi.

LiveZilla Live Help