Bursa ve Havalisi Şube 2. Olağan Genel Kurulu 06 Ocak 2019 Tarihinde Saat 10:00’da Toplandı.

Bursa ve Havalisi Şubemizin 2. Olağan Genel Kurulu’na başlamadan önce Şube’mizin 2015-2018 tarihleri arasında yaptıkları faaliyetleri slayt eşliğinde sunuldu, ardından Sendikamızın 40. Yıl Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle, Toleyis’in, Sendikamızın kurucusu ve Genel Başkanı Sn. Cemail BAKINDI ile 40 yıllık onurlu yürüyüşünü içeren tanıtım filmi yayınlandı.

 

Genel Kurul’un Açılış Konuşmasını Genel Sekreterimiz, Bursa ve Havalisi Şube Başkanımız Sn. Yücel KÖKSAL gerçekleştirdi. Sn. KÖKSAL; Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulunarak tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu. Ardından Başkanlık Divanının oluşturulmasına ilişkin teklifi kongreye sundu. Divanın teşkiline ilişkin teklif oy birliğiyle kabul edildi. Divan Başkanlığına Cemail BAKINDI, Divan Başkan Yardımcılığına Yusuf KUTLU, Katip Üyeliklerine Ayşe MENEN ve Cemile ERDOĞAN seçildi.

 

Daha sonra, Büyük ATATÜRK ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

 

Daha Sonra konuşmalarını yapmak üzere Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI kürsüye davet edildi. Sn. Bakındı; Katılımcıları selamlayarak duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülke olarak birlik ve beraberlikle mücadele etmemiz gerektiğini, bu şekilde sorunların üstesinden gelinebileceğini sözlerine ekledi. İşçilerin ve memurların ödediği yüksek vergilerden dolayı yaşadığı sorunlara, insanların insanca yaşayabileceği bir dünya bir Türkiye diliyorum, hepinizi sağlık ve mutlulukla selamlar, saygılarımı sunarım” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Ardından, değerli misafirlerimiz takdim edildi. Genel Kurul’umuzu onurlandıran; 60., 61., ve 62. Hükümette Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 64. Hükümette Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yapan Sn. Faruk ÇELİK, CHP Bursa Milletvekili Sn. Erkan AYDIN, CHP Bursa İl Başkan Yardımcısı Sn. Alper ÖZDEMİR, AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Sn. Adnan TÜRKYILMAZ, İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanı Sn.  Ali ŞIRACI, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Alinur AKTAŞ, Nilüfer Belediyesi Başkanı Sn. Mustafa BOZBEY, Türk-İş Bursa 8.Bölge Temsilcisi Sn. Ruhi BİÇER, Burfaş Genel Müdürü Sn. Ömer Faruk BANAZ ve Türk-İş’e bağlı sendikaların Bursa Şube Başkanlarına teşriflerinden dolayı teşekkür edildi.  

 

Türk-İş Bursa 8.Bölge Temsilcisi Sn. Ruhi BİÇER söz alarak, Genel Kurulun hayırlı olması temennisinde bulundu. Kongre’nin Türk-İş camiamıza hayırlı olmasını dileyerek teşekkürlerini sundu.

 

Konuşmasını yapmak üzere Nilüfer Belediyesi Başkanı Sn. Mustafa BOZBEY kürsüye geldi. Genel Kurula katılmaktan dolayı mutluluğunu dile getirerek, Nilüfer İlçe’si için yapmış olduğu çalışmalardan bahsederek Bursa İl’ine yakışır hale getirmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti. Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına aday olduğunu, daha iyi hizmetlerde bulunmak üzere çaba sarfedeceğini dile getirdi ve Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Genel Başkanımız Cemail BAKINDI, Nilüfer Belediyesi Başkanı Sn. Mustafa BOZBEY’e, Nilüfer İlçe’sine büyük katkılarından dolayı kendilerine hediyelerini takdim etti ve başarılarının devamını diledi.

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Alinur AKTAŞ söz alarak, Genel Kurulda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bursa İl’inin tarihi ve kültürel açıdan büyük bir öneme sahip olduğunu, bu itibarla şehrin yapısının korunması ve geliştirilmesi için hizmetlerini sürdürdüklerini ifade etti. Genel Kurulun hayırlı olmasını dileyerek teşekkürlerini sundu.

 

Genel Başkanımız Cemail BAKINDI, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Alinur AKTAŞ’a, Bursa İl’ine yapmış olduğu önemli hizmetlerinden dolayı kendilerine hediyelerini takdim etti ve başarılarının devamını diledi.

 

CHP Bursa Milletvekili Sn. Erkan AYDIN söz alarak, Sivil Toplum Kuruluşlarının toplantılarına önem verdiğini, aralarında bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Seçim arifesinde olduklarını, seçimlerin başta Bursa İl’imize ve ülkemize hayırlı olmasını dileyerek Genel Kurul’a başarı temennisinde bulundu.

 

60., 61., ve 62. Hükümette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sn. Faruk ÇELİK Genel Kurul’a hitap etti. Genel Başkanımız Cemail BAKINDI’ya davetlerinden dolayı teşekkür etti. Sn. Çelik, Toleyis Sendikasının Türk-İş Konfederasyonu içerisinde önemli bir yere sahip olduğunu, büyük katkılar sunduğunu ifade etti. Uzun süre çalışma bakanlığı görevini sürdürdüğünü, bu süreler içerisinde işçi sınıfına, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, insan onuruna yakışır şekilde yaşam sürdürmeleri için gayret gösterdiklerini, emeklilikte yaş sınırından önce çalışma koşullarındaki sıkıntıların giderilmesi gerektiğini vurguladı. Asgari ücret rakamının geçim ücreti olmadığını, taban ücret olduğunu ifade etti. Bursa İl’inin tarihi ve kültürel yapısıyla önemine değindi. Bu nedenle Bursa’ya gereken hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini ve çalışmalarında bu yönde gerçekleştirilmesinin önemli olduğuna değindi. Genel Kurul’un işçilere hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Genel Başkanımız Cemail BAKINDI, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sn. Faruk ÇELİK’e, çalışma hayatına işçilerimizin ekonomik ve sosyal şartlarını iyileştirmeye, çalışma barışını sürekli ve kalıcı kılmaya yönelik gösterdiği hassasiyet nedeniyle şükranlarını sunarak plaket takdim etti ve başarılarının devamını diledi.

 

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, Sendika Yönetim, Denetim, Disiplin Kurul’larına adayların tespiti için süre verdi.

 

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, daha önce delegelere gönderilmiş olan Faaliyet ve Denetim Kurulu Raporları, Genel Kurulun oylarına sunuldu. Söz alan olmadı, oylama yapıldı ve oybirliğiyle kabul edildi.

 

Adaylık müracaatları geldikten sonra, Genel Kurul delegelerine müracaat eden adaylıklar okundu ve oy pusulası basılması için matbaaya gönderildi.

 

Kurulların ibrasına geçildi. Kurullar, oy birliğiyle ibra edildi.

 

Dilek ve Temennilerde Şube Başkanımız Yücel KÖKSAL söz aldı. Öncelikle Genel Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkürlerini sunarak Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulundu.

 

Basılan oy pusulaları Seçim Kuruluna teslim edilerek Genel Kurulun seçimler kısmına geçildi.

 

Bursa ve Havalisi Şubemizin 06.01.2019 tarihinde yapılan 2. Olağan Genel Kurul’unda, Şube Başkanlığına Yücel KÖKSAL seçildi.

 

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

 

BÖLGE ŞUBE BAŞKANI                        : YÜCEL KÖKSAL 

BÖLGE ŞUBE SEKRETERİ                     : ALİ ULUDAĞ

BÖLGE ŞUBE MALİ SEKRETERİ          : İSMAİL EROL

BÖLGE ŞUBE TEŞKİLAT SEKRETERİ : TALİP AKBULUT

BÖLGE ŞUBE EĞİTİM SEKRETERİ      : MURAT ŞAHİN

 

Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik eder, sendikamıza işçi sınıfına hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarında başarılar dileriz.