Akdeniz Bölge Şube 2. Olağan Genel Kurulu 28 Nisan 2019 Tarihinde Saat 10:00’da Toplandı.

Akdeniz Bölge Şubemizin 2. Olağan Genel Kurulu’na başlamadan önce Sendikamızın 40. Yıl Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle, Toleyis’in, Sendikamızın kurucusu ve Genel Başkanı Sn. Cemail BAKINDI ile 40 yıllık onurlu yürüyüşünü içeren tanıtım filmi yayınlandı. 

Genel Kurul’un Açılış Konuşmasını Genel Başkan Yardımcımız Sn. Cemalettin KELTEN, gerçekleştirdi. Sn. Kelten; Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulunarak tüm misafirlere katılımlarından dolayı teşekkürlerini sundu. Ardından Başkanlık Divanının oluşturulmasına ilişkin teklifi kongreye sundu. Divanın teşkiline ilişkin teklif oy birliğiyle kabul edildi. Divan Başkanlığına Cemail BAKINDI, Divan Başkan Yardımcılığına Yusuf KUTLU, Katip Üyeliklerine Sn. Şefika CEYLAN ve  Sn. Gönül DAYI seçildi.

Daha sonra, Büyük ATATÜRK ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

Ardından, değerli misafirlerimiz takdim edildi. Genel Kurul’umuzu onurlandıran; İyi Parti Antalya Milletvekili Sn. Hasan SUBAŞI, Club Med Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Sn. Mustafa ABDULLAHOĞLU, Palmiye Tatil Köyü Finans Müdürü Sn. Mehmet ÖZTÜRK, Club Med İnsan Kaynakları Müdürü Sn. Sarp AYKUT, Robinson Club Türkiye Finans Müdürü Sn. Ali Murat APAYDIN, İberotel-Robinson Club Avukatı Sn. Murat BULAT,  BSPK Konfederasyonu Kosova Uluslar arası İlişkiler Sorumlusu Sn. Dafina MEHAJ, BSPK Konfederasyonu Kosova Sendikası Kadın Kolları Komitesi Başkanı Sn. Şükriye RECEBİ, Türk-İş Antalya İl Temsilcisi, Yol-İş Sendikası Şube Başkanı Sn. Cemil ÜNAL, Türk-İş Eski Antalya İl Temsilcisi ve Tes-İş Genel Başkan Yardımcısı Sn. Hacı Mevlüt ÜNAL,  Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Sekreteri Sn. Hüseyin ÖZÇOBAN, Belediye-İş Sendikası Eğitim ve Basın Yayın Genel Sekreteri Sn. Kemal ÇAVUŞOĞLU, Belediye-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Sn. Mehmet MERCAN, Koop-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Sn. Mustafa ŞAHİN, Tes-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Sn. Kadir KIR, Sağlık İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Sn. Hakan KUNDAK, Haber-İş Sendikası Şube Başkanı Sn. Murat Senem, Hava-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Sn. Mehmet KIRBIYIK, Haber-İş Sendikası Antalya Şube Sekreteri Sn. Hasan ACAR, Tes-İş Sendikası Antalya Şube Sekreteri Sn. Abdullah KAYSER, Haber-İş Sendikası Antalya Şube Mali Sekreteri Sn. Hasan ÇETİNKAYA, ve Türk-İş’e bağlı Sendikaların Şube Başkanlarına teşriflerinden dolayı teşekkür edildi.  

Daha Sonra konuşmalarını yapmak üzere Genel Başkanımız Sn. Cemail BAKINDI kürsüye davet edildi. Sn. Bakındı; Katılımcıları selamlayarak duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ülke olarak birlik ve beraberlikle mücadele etmemiz gerektiğini, bu şekilde sorunların üstesinden gelinebileceğini sözlerine ekledi. İşçilerin ve memurların ödediği yüksek vergilerden dolayı yaşadığı sorunlarla ve ülkemizin gündeminde olan kıdem tazminatı fonu ile ilgili değerlendirmede bulundu. İşçinin güvencesi olan kıdem tazminatı haklarına hiçbir şekilde dokunulmaması gerektiğini vurguladı.  Son olarak “hepimizin insanca yaşayabileceği bir dünya bir Türkiye diler, hepinizi sağlık ve mutlulukla selamlar, saygılarımı sunarım” diyerek sözlerini noktaladı. 

Ardından İyi Parti Antalya Milletvekili Sn. Hasan SUBAŞI söz alarak, Toleyis’in Sendikacılığını, Demokrasinin sigortası olarak gördüğünü, Sendikaların mücadelesinde her zaman yanında olacağını sözlerine ekledi ve Kongre’nin Türk-İş camiamıza hayırlı olmasını dileyerek teşekkürlerini sundu.

Daha sonra, konuşmasını yapmak üzere Türk-İş Eski Antalya İl Temsilcisi ve Tes-İş Genel Başkan Yardımcısı Sn. Hacı Mevlüt ÜNAL kürsüye geldi. Genel Kurula katılmaktan dolayı mutluluğunu dile getirdi ve Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulundu.

Ardından, Türk-İş Antalya İl Temsilcisi Sn. Cemil ÜNAL söz alarak, Genel Kurulda olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Türk-İş Ailesinin önemli mensubu olan Toleyis Sendikası’nın Turizm İşkolunda çok iyi işler başardığını ve bu başarının devamını geleceğinden şüphesi olmadığını sözlerine ekleyen Sn. ÜNAL,  Genel Kurulun hayırlı olmasını dileyerek teşekkürlerini sundu.

Daha sonra, Club Med Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü söz alarak, Toleyis Sendikası ile Club Med işyerimizin iyi ilişkiler içerisinde diyaloğun sürdürüldüğünden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tüm işçiler adına Sendikal faaliyetlerin arttırılması gerektiğini vurguladı. Genel Kurulun hayırlı olmasını dileyerek teşekkürlerini sundu.

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, Sendika Yönetim, Denetim, Disiplin Kurul’larına adayların tespiti için süre verdi.

Divan Başkanı Sn. Cemail BAKINDI, daha önce delegelere gönderilmiş olan Faaliyet ve Denetim Kurulu Raporları, Genel Kurulun oylarına sunuldu. Söz alan olmadı, oylama yapıldı ve oybirliğiyle kabul edildi.

Adaylık müracaatları geldikten sonra, Genel Kurul delegelerine müracaat eden adaylıklar okundu ve oy pusulası basılması için matbaaya gönderildi.

Kurulların ibrasına geçildi. Kurullar, oy birliğiyle ibra edildi.

Dilek ve Temennilerde Bölge Şube Başkanımız  Sn. Cemalettin KELTEN söz aldı. Öncelikle Genel Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkürlerini sunarak Genel Kurul’un hayırlı olması temennisinde bulundu.

Basılan oy pusulaları Seçim Kuruluna teslim edilerek Genel Kurulun seçimler kısmına geçildi.

Akdeniz Bölge Şubemizin 28.04.2019 tarihinde yapılan 2. Olağan Genel Kurul’unda, Bölge Şube Başkanlığına Cemalettin KELTEN seçildi.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

 

BÖLGE ŞUBE BAŞKANI                        : CEMALETTİN KELTEN 

BÖLGE ŞUBE SEKRETERİ                     : ZEKERİYYA UYSAL

BÖLGE ŞUBE MALİ SEKRETERİ          : MUSTAFA ULUTAŞ

BÖLGE ŞUBE TEŞKİLAT SEKRETERİ : NİYAZİ YÜCESAN

BÖLGE ŞUBE EĞİTİM SEKRETERİ      : ALİ TANRIVERDİ

 

Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik eder, sendikamıza işçi sınıfına hayırlı olmasını temenni eder, çalışmalarında başarılar dileriz.